Sakarya haberleri: Amasra’da beyaz zehir ocağındaki patlama nedeniyle Sakarya’da festivallerdeki cümbüş etkinlikleri bozma edildi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişik maden ocağında meydana mevrut patlama nedeniyle Sakarya’da planlı festivallerin konser ve coşku bölümleri tağyir edildi.

Vali Ağırbaşlı Oktay Kaldırım, evvel akşam saatlerinde meydana mevrut ve 41 madencinin yaşamını yitirdiği patlamanın arkası sıra Geyve ve Trap ilçelerindeki festivallerin düzenleme külliyen görüştü.

Geyve Belediye Başkanı Hedef Kayaç ve Hendek curcuna top yapılan konuşma sonucu, 3. Geyve Ayva Festivali ile Karadeniz Kültür ve Laf Festivali’nin zaman ve ferda düzenlenecek konser ve canlılık bölümleri nakız edildi.

Vali Yaya Kaldırımı, içtimai medya hesabından, “Hepimizin yüreği yandı. Bartın Amasra’da beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına kelle sağlığı, yaralı kardeşlerimize evgin şifalar diliyorum. Başımız esen olsun, Rabbim ülkemizi gelişigüzel tip afetten korusun.” paylaşımında bulundu.

Share: