Şahinbey’de 19 bin 299 kursiyer yetişek aldı

Şahinbey Belediyesi, muhtelif branşlarda eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya doğruluk kazanan 19 bin 299 öğrenciye ve kursiyere sertifikalarını, düzenlenen törenle verdi.

Şahinbey Belediyesi sosyal tesislerinde Sübvansiyon ve Yetiştirme Kursu (Darülfünun Sınavlarına Tedarik), Lise Sınavlarına Hazırlık, Kuran-ı Cömert, Umum Sanatları, Zemin, Saz, Anasınıfı gibi 55 branşta Yaz Okulu Eğitimlerini bütünler öğrenci ve kursiyerler Şahinbey Kurultay ve Musahabe Merkezi’nde planlı törenle sertifikalarını aldılar. Düzenlenen törene katılan Selim Parti Gaziantep Mebus Bahir Bakbak, yeteneklerine göre öğrencilerin ve vatandaşların tıpkısı haddinden fazla kurstan faydalandığını belirterek “Öğrencilerimiz yaz tatili boyunca Şahinbey Belediyesi’nin gençlik merkezlerinde ve içtimai tesissilerinde çeşitli branşlarda eğitim bilimi aldılar. Şahinbey Belediye Başkanımızın önderliğinde açılan içtimai tesislerimizde, cahillik merkezlerinde ve spor salonlarında zat kabiliyetleri doğrultusunda bir nice vatandaşımız eğitimini tamamladı ve sertifikalarını aldı. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na, öğretmenlerimize ve belediyemizin tüm ekibine vermiş oldukları eğitimler üzere teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

5 ölçüm getirene derrace

Şahinbey Belediye Reisi Mehmet Tahmazoğlu, çoluk çocuk üzere çalışmaya bitmeme edeceklerini belirterek “Şahinbey Belediyesi namına çocuklarımız ve gençlerimiz üzere çokça çetin çalışmalar yapıyoruz. Onların daha iyi eğitim almaları için okul arsalarından tutun meslek, spor tesisi ve bilgisizlik merkezleri yapımına büyüklüğünde icraat yürütüyoruz. Öğrencilerimize herhangi bir yıl karne hediyesi namına spor ayakkabısı bağış ediyoruz. Şuanda Kur’an Kurslarına devam fail 25 bin öğrencimizin tamamına ayak topu, basket ve uçan top topları armağan ediyoruz. Gençlerimiz çok ak yazılı sadece Şahinbey Belediyesi namına gençlerimizin bayındır bire bir şekilde spor yapmaları amacıyla 215 parça halı yer yaptık. Antrparantez henüz önceki 6 ölçüm getiren başarılı öğrenciye dürü ettiğimiz derrace şartını de 5’e düşürüyorum. çıktı 5 takdir getiren öğrencimize derrace bağış edeceğiz” diye niteleyerek öğrencilere erim verdi.

” LGS’den kalburüstü ilçeyiz”

Şahinbey Belediyesinin eğitime şişman yatırımlar yaptığına dikkati calip Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç “Şahinbey eğitim ailesi kendisine kendimizi seçkin noktada çok bahtlı hissediyoruz. Öğrencilerimize sene içerisinde kıraat kitapları, karne hediyesi adına spor ayakkabıları, sınava hazırlanan gençlerimize soru bankaları ve Türkiye’de bildirme çok tablet dağıtan uray olması gençlerimizin başarısına yansıyor. Son iki yıldır Gaziantep ilçeleri beyninde sunu kudretli ilçe Şahinbey oldu. Bu sükse Şahinbey Belediyemizin destekleri ve öğretmenlerimizin ateş parçası çalışmaları ile geldi. Gençlerimize temas soy desteği veren Şahinbey Şehremaneti Başkanımız sayın Mehmet Tahmazoğlu’na, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz hesabına şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuştu

Planlı törene Şahinbey Şehremini Mehmet Tahmazoğlu, YANLIŞSIZ Fırka Gaziantep Mebus Bahir Bakbak, Şahinbey İlçe Milli Terbiye Müdürü Erdal Kılınç, Ak Tümen Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, alım müdürleri ve sertifika almaya doğruluk kazanan öğrenciler ile aileleri katıldı. – GAZİANTEP

Share: