Safranbolu’da “Öz Kentimde 1 Periyot Turistim” Uygulaması Başlıyor

Safranbolu Belediyesi başlattığı yeni uygulama ile Safranbolu, Karabük ve Karabük’ün gayrı ilçelerinde tevakkuf fail vatandaşlara, Safranbolu’yu tanıtacak. Değme çarşamba yapılacak ve 2 saat sürecek seyahat ile vatandaşlar, üstü meydanda otobüs yoluyla Safranbolu’nun önemli yerlerini görecek ve tanıyacak.

Gezi, saat 11.00’de Antlaşma-ı Milli Demokratlık Meydanı’nda başlayarak Bağlar – Deretarla – Hıdırlık – Kazdağlı Meydanı – Muahede-ı Milli Demokratlık Meydanı güzergahında tamamlanacak. Vatandaşlara, Hıdırlık’ta çay ikram edilecek. Sonrasında huy yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşü Kazdağlı Meydanı’nda tamamlayacak kol, üstü belirgin otobüs ile Antlaşma-ı Milli Demokrasi Meydanı’na bırakılacak.

Kültür ve Içtimai İşler Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, kontenjanın 30 can ile mecbur olduğu bildirildi. Geziye gelmek isteyenlerin, Safranbolu Belediyesi web sitesinin duyurular kısmında saha düz referans formunu doldurması ve El Masaları’na konfirmasyon etmesi istendi.

Safranbolu’yu öncelemek amacıyla şişman çaba sarfiyat ettiklerini tamlayan Belediye Reisi Elif Köse, “Kentimizi önce kişi vatandaşlara tanıtmamız gerekiyor. Başlattığımız ‘Kendi Kentimde 1 Bölüm Turistim’ uygulamasıyla rastgele Çarşamba 30 emanet ile yapacağımız gezide, bu amaca ulaşmayı hedefliyoruz” diyerek konuştu.

Share: