Ruh şirketlerinden planlı kopukluk ‘yatırım ve bakım’ etmek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘düzenlenen göz nedir, illet yapılır?’ konularında bilgilendirmek üzere eş tıpkısı açıklama yaptı. Açıklamada, kanalizasyon düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının gece gündüz bitmeme ettiği rapor edilerek, “Bu tam çalışmaların birey ve servet güvenliğini gözdağı etmemesi adına lüzumlu yerine planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması için 48 saat önceden kamuoyuna vacip bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Hareketlilik Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) dahi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta hep 8,7 milyonu aşan kullanıcıya kıvrak ve kaliteli ruh tevzi hizmeti arz etmek için 7 aktarılma 24 saat fariza başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki bakir yerleşme yerlerine erke göndermek, artan okullu cevap atfetmek, kâin altyapıyı güçlendirmek için envestisman, bakım ve tamir çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam hareket güvenliği kuralları ve bulunan mevzuatlar çerçevesinde can ve servet güvenliğini ulaşmak üzere mukannen tıpkısı program dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimum seviyede etkilenmesi hedefiyle dağıtım şirketleri, düzenlenen kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden genel ağ siteleri ve ayrıksı iletişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “yatırım ve bakım” yapıldığı anlamına gelen düzenlenen kesintiler ile ilişik tüketiciyi bilgilendirmenin önemi değme sabık dönme artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişik ortak bire bir izah geldi. “Planlı gedik nedir, neden yapılır, ayrıksı kesintilerden farkı nedir” sorularına yanıt veren açıklamada şu noktalara özen çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, elektrik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, bakım-tamir çalışmaları ve bakir abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, ilkin halkoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen ara’ yapılır.

“Mezuniyet ve fariza alanlarımız dahilinde bulunan tevzi bölgelerinde, erke arzının tehlikesiz, kesintisiz ve birinci sınıf kendisine yapılabilmesi üzere kanalizasyon ve sığa artırımına müteveccih sistem ıslah, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarını kesintisiz ve ahenktar kendisine sürdürmekteyiz. Enerji arzının tehlikesiz, selis ve birinci sınıf yerine yapılabilmesi, bu tam çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların birey ve dünyalık güvenliğine engel vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için “düzenlenen kesintiler” gerekli olarak gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması sunma asıl erek ve prensiplerimiz arasında düz alıyor. Bu nedenle hayatiyet kesintisi mucip çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Şehir merkezlerinde; dönüştürücü ve dağıtım merkezi bakımlarının olabilir olduğunca akşam saatlerinde yapılırken, güç yüklülük ve ılımlı gerilim muattal hatlardaki hizmet çalışmaları, ustalık kısıtlar ve hareket güvenliği zımnında ruz saatlerinde gerçekleştirilmek amacıyla planlanıyor.”

Share: