Resmi Gazete’de duyuruldu: Orhan Karakurt ve Cengizhan Başaran, Cumhur Reisi Danışmanlığına atandı

Reisicumhur Danışmanlığına Orhan Karakurt ve Cengizhan Başaran atandı. Karakurt ve Başaran’ın Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atanmasına ilişik karar bugünkü Resmi Gazete’dahi yayımlandı. Bahis Konusu atama Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12’nci ve 13’üncü maddeleri layıkıyla yapıldı.

Cumhur Reisi Erdoğan – Orhan Karakurt

ORHAN KARAKURT KİMDİR?

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı tüm programlarda anonsları eden benibeşer olan Karakurt, evli ve üç yavru babası. Reisicumhur Erdoğan ile önce olarak, 1994 evcil seçimleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı esnasında çalışmıştı. Karakurt, hikayesini şu şekilde anlatmıştı: “Cumhurbaşkanımızın ekibinin sunma eskilerinden biriyim. Teşkilatın içinden geliyorum, 2006 yılından beri de sunumlarını üstleniyorum. Şu anda sıkı içi ve ancak dışındaki cemi organizasyonlarında takdimcilik yapıyorum. Sesten hayalet düzenine, protokolden program akışına rastgele konuda koordinasyonu sağlıyorum. Adımı zorlu kimse bilmez ama beni cümle tanıyor.”

Karakurt toplumsal iletişim araçları hesabından da bire bir tasavvur paylaşarak Cumhur Reisi Erdoğan’a teşekkür etti.

CENGİZHAN BAŞARAN KİMDİR?

Huber Köşkü Ofis Başkanı Başaran, Batman’bile 6 ay Firez Müdürü yerine görev yapmış ve elan sonradan Siirt Ekin Müdürlüğüne eğreti fariza ile atanmıştı. Başaran, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Siirt’ten aday adayı ergin, listeye giremeyince gine soylu görevi olan Batman’a hoşgörüsüz dönmüştü. Başaran, gelişmemiş mütemadi Batman İl Firez Müdürlüğü yaptıktan bilahare 18 Mayıs’ta istifasını vererek Batman’dan ayrıldı.

Cengizhan Başaran

TEŞEKKÜR ETTİ

Başaran birlikte toplumsal iletişim araçları hesabından “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle eskimemiş ayrımsız göreve atandık. Bizleri bu göreve layık gördükleri amacıyla Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bildirme kalbi şükranlarımı genişlik ederim. Türkiye Yüzyılını nesir ederken bu mutlu davada isim koyulmak, bizim amacıyla şereftir.” mesajı ile Reisicumhur Erdoğan’a şükranlarını sundu.

Share: