Reisicumhur Erdoğan: “Provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam hatip okullarımızı amaç algı şekilde çok bati boyutlara ulaştığını görüyoruz”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ayrımsız topluluk değerler üzerinden yapılan provokasyonlara değinerek, “Serencam günlerde milletimizin yeryüzü iri gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve önder hatip okullarımızı murat takanak şekilde çok yoğun boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını raf ömrünü tamamlamış günü geçmiş senaryolara bağlamış durumdalar” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve değişik amme yatırımların açılış töreni çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Utku Şehir Meydanında hazırlanan merasim alanında Reisicumhur Erdoğan, vatandaşlara seslenme etti. SELIM Parti’nin vizyonunun Afyonkarahisar’da çizildiğini anlatım fail Erdoğan, akıbet günlerde yaşanan provokatif faaliyetlere değindi. Reisicumhur Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Serencam günlerde milletimizin yeryüzü büyük gücü olan kardeşliğine müteveccih provokasyonların ibadethanelerimizi ve önder dil cambazı okullarımızı maksat takanak şekilde haddinden fazla bunaltıcı boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yılı yaklaştıkça sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar umutlarını sergen ömrünü tamamlamış günü geçmiş senaryolara bağlamış durumdalar. Senelerce tahkir ettikleri milletimizi bu yol kımıldatma ederek sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Senelerce bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları insanlarımızı bu el tehditler ile sindirip, oynatmak istiyorlar. Cingöz olacağız ve hiçbirimiz buna okazyon vermeyeceğiz. Millet yerine tıpkı delikten tekrar ısırılmayacağız. Kardeşliğimize daha varyemez sarılıp muhabbetimizi daha çok güçlendirerek bu oyunları boşa derk etmek hepimizin boynunun borcudur. Buradan Afyonkarahisar’dan öyle tıpkısı curcunalı verelim ki Türkiye’ye yakasız mintan biçenlerin yüreği titresin.”

Konuşmaların ardından Cumhur Reisi Erdoğan hareketli bağlantılarla ana atma ve açılış törenlerini gerçekleştirdi. – AFYONKARAHİSAR

Share: