Reisicumhur Erdoğan ile Sisi’nin tokalaştığı foto Yunanistan’ı harekete geçirdi! Yıldız Bilimi gönderiyorlar

Türkiye ile Yunanistan arasındaki yüklülük bitmeme ederken, hafta sonu Katar’de Cumhur Reisi Erdoğan ile Mısırlı mevkidaşı Sisi’nin tıpkısı araya gelerek yıllar sonradan tokalaşması Atina’bile gündem oldu.

DİPLOMATİK BİR AŞAMA YAPMAYA DEĞIŞMEYEN VERDİLER

Son yıllarda Mısır ile ittifakı kuvvetlendirerek Cenup Kıbrıs’ı dahi dahil ederek benzeri seri anlaşmalar eden Yunanistan, bu karenin yayınlanmasından sonra zaman harekete geçerek diplomatik aynı kadem yapmaya karar verdi.

MEVKİDAŞLARIYLA GÖRÜŞECEKLER

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı zaman üç peş düzem ismin Darı’a anbean Kahire’bile temaslarda bulunacağını duyurdu. Açıklamada Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Defans Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ve Aut İlişkiler Bakanı Miltiadis Varvitsiotis’in Akdarı’a anbean mevkidaşlarıyla görüşeceği belirtildi.

“INIKAT MAVİ YURT DOKTRİNİNE KARŞI”

Vekillik yoluyla yapılan açıklamada etraf ortada aynı seri konvansiyon imzalanacağı de belirtildi. Savunma bakanının Mısırlı mevkidaşı Muhammed Ahmed Anlaklı ile itilaf imzalayacağı aktarılırken Yunanistan’ın çok okunan gazetelerinden Ta Nea ise bu anlaşmanın Türkiye’nin Gökçe Vatan doktrinine alın olduğunu yazdı. Sözcü’de yer alan habere göre bakanların bile mevkidaşlarıyla görüşeceği ve görüşmelerin heyetlerarası bitmeme edeceği da belirtildi.

Share: