PROF. DR. NURETTİN YİYİT: PANDEMİ TEMBELLİĞE İTTİ

ÇAM ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, aza ve nefes bağışı çağrısı yaptı. Türkiye’da şu an 27 bine yakın organ nakli muntazır olduğunu belirten Yiyit, “Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Kan bağışı anlamında aynı unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde ameliyat anlamında zaman ihtiyacı doğmaya başladı. Tığ üstelik zaman verme konusunda yine çarkıt günlere dolaşım ve o bizim kan ita konusundaki istekli vatandaşlarımızın arzusunu alevlendirmek istiyoruz” dedi.

Maltepe Orhangazi Parkı’nda, 8-11 Ilkgüz tarihleri arasında Karabük Tanıtım Günleri düzenleniyor. Aktiflik alanında Kızılay ile Çam ve Sakura Site Hastanesi’nin çağ ve uzuv bağışı standı açıldı. Etkinliğe katılan ziyaretçilere, pandemi zımnında soluk bağışı sayısındaki düşüşün aksine çevrilmesi gerektiği ve aza bağışının önemi konusunda vukuf verdi. Standı ülfet edenlere antrparantez eğin yığın indeksi ölçümü yapıldı.

“SABIK YIL TANITIM GÜNÜNDE BİR SAYRILAREVI KADAR ORGAN BAĞIŞI ALDIK”

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, ” İstanbul’un pir bire bir rengi var. Gelişigüzel hafta sonu bir ülke, zat güzelliğini İstanbullulara aktarıyor. Karabük günleri da 4 devir sürecek. Ben üstelik Karabüklü olduğum üzere hemşehrilerim beni davet ettiler. Biz üstelik Çam ve Sakura Kent Hastanesi kendisine burada stant açtık. Ülkemizde sayıları 27 bine vasıl örgen muntazır vatandaşımız var. Onların bu yanık bekleyişine son vermek namına anlamlı benzeri katkı sunacağız. Yüksek sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Bu ziyaretçilerimizi aza bağışına teşvik edeceğiz. Geçen yıl kim Karabük günlerinde, bir almanak hastanenin aldığı bağış büyüklüğünde armağan almıştık. Bu el elan faziletkâr ödül almayı planlıyoruz. Gayrı bu konu, özellikle bu aza bağışında şunu hatırlatmak istiyorum. Biliyorsunuz yardımı muhip bir ülkeyiz. Ama yerey olacak olan organlarımızın ayrımsız başkasına duygusal olmasına cevaz etmemiz hesabına, tıpkı farkındalık oluşturacağız. Pandemi bazen konularda bizi tembelliğe itti. Dem bağışı anlamında tıpkı unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde faaliyetler anlamında kan ihtiyacı doğmaya başladı. Biz bile içki ita konusunda yine bozuk günlere yaklaşmak, vatandaşlarımızın bu konudaki arzusunu harlatmak istiyoruz. Kan bağışında çıkmak isteyen vatandaşlarımızdan bile soluk bağışı alacağız. Tıpkı bambaşka madde dahi standımızda tıpkısı diyet uzmanı arkadaşımızın eşliğinde yağ kitlesi ölçümü, üst kitle indeksinin ölçümüyle ilişik aynı çalışmamız olacak. Diyet önerilerimiz olacak” diye niteleyerek konuştu. Karabük Üniversitesi’nden de çokça sayıda öğrencinin standı ülfet ettiğini belirten Yiyit, “Çokça tehlikeli sayıda yabancı öğrenci okuyor. Onların birçoğu üstelik bugün buradalar ve standımızı gezdiler. Alelhusus aralarında tıp, hemşirelik, fizyoterapistlik okuyanlar, bize yakın olanlar birlikte standımızı mülakat etti. Onların dahi hele uzuv bağışı ve dem bağışı standımıza bent göstermesi hoştu” dedi.

Kaynak dökümü—————————Lansman gününden görüntü-Stanttan fon-Prof. Dr. Nurettin Yiyit ile röp-Kan bağışı yapan ayrımsız vatandaş-Vatandaş ile mülakat-Standı müzakere eden Karabük Üniversitesi öğrencileri-Stanttaki kan nakli doktoru ile röp-Genel ve teferruat

Share: