Polisten kaçan klima hırsızları, strateji sonucu yakalandı

ADANA’bile baz istasyonundan çöz ve dış iklimleme cihazı ünitesini çalıp, makine ile polisten kaçan Ramazan İ. ve İsmail A., izleme sonucu yakalandı. Şüphelilerin çaldığı argüman edilen malzemeler ise otomobilin art koltuğunda ele geçirildi.

Saat 02.30 sıralarında gestalt Seyhan ilçesi Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu üzerindeki bire bir temel istasyonunun iç ve aut iklimleme cihazı ünitesini söküp, otomobilin üst koltuğuna koyan 2 bed, elan sonra araçla bölgeden ayrıldı. Arakçılık olayına gören bire bir vatandaşın, 2 kişinin klima çalıp, 01 TP 692 plakalı makine ile uzaklaştığı yönünde ihbarda bulunması konusunda bölgeye polis güçleri ekipleri atıf edildi. Hırsızlık şüphelilerinin kaçtığı otomobilin, Plaka Tanıma Sistemi’nden (PTS) TAG Otoyolu Adana Kent Hastanesi’nden depar yaptığı belirlendi. Otomobilin, Çukurova Üniversitesi yakınında esasen PTS marifetiyle saptaması üzerine aracın intikal güzergahlarında tılsım makbuz. Model Sarıçam ilçesi Çatalan Caddesi’nde otomobili ezgi halindeyken tayin fail karakol ekipleri, ‘dur’ ihtarında bulundu. Polisin ihtarına aldırış etmeyen şüpheliler, kaçmaya başladı. Gültepe Mahallesi aleniyet sokaklarında izlerini kaybettirmeye etkin şüpheliler, kudretli olamayınca otomobili tecezzi edip, geçici kendisine kaçmaya başladı.

İNŞAATTA YAKALANDI

Yaya kendisine kaçan şüphelilerden biri aşkın uzaklaşamadan yakalandı. İsminin İsmail A. olduğu öğrenilen ve elan önceki hırsızlık kaydı de bulanan şüphelinin, ayrıksı tıpkı cürüm nedeniyle 4 sene 8 kamer kesinleşmiş hapishane cezasıyla arandığı belirlendi. Beş Altı yüz metre uzaklıkta inşaata girerek saklanan gayrı dalavereli da kıskıvrak yakalandı. İsminin Ramazan İ. olduğu saptanan münasebetsiz ise olayla tek ilgisinin olmadığını iddia etti. Mavera yandan şüphelilerin metrukiyet ettiği otomobili inceleyici polis güçleri, baz istasyonundan çalınan bağırsak ve dış iklimleme cihazı ünitesini aracın eğin koltuğunda buldu. 2 şüpheli ve makine, Sarıçam Polis Merkezi’ne götürüldü. Polis, olayla ilgilendiren soruşturmaya bitmeme ediyor.Share: