Polisin çağrısına münasebetsiz seksüel atak olayının şüphelisi öldürüldü

İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, karşı “seksüel atılım”, “yağma”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “konut dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı bulunan H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu tayin etti. Polislerin “doğrulama ol” ihtarına ekşi ibret, elindeki pompalı tüfekle çığlık açarak geçici yerine kaçmaya başladı.

HAYATINI KAYBETTİ

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini izleme fail polis ekiplerine ateş etti. Burada sâdır çatışmada H.T. vuruldu. Fenomen adına gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede H.T’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

İLK OLAYI BU DEĞİLMİŞ

“Çocuğun cinsel istismarı” suçundan sabıkası bulunduğu tamlanan H.T’nin, 27 Eylül’de kentte gerçekleştirilen cinsî cüretkâr ve doyumluk olayının şüphelisi kendisine gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak amacıyla azade bırakıldığı öğrenildi. Alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın birlikte 2008 yılında işlenen başka aynı cinsî hareketli olayının üstelik faili olduğunun belirleme edildiği ve sabık hafta, iki suçtan ufuk için yeniden yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EVİNDE ZORLA KALMIŞ

Aybey Mahallesi’ndeki evde diri üniversite öğrencilerinin, güzeşte sabaha cebin evlerine kar maskelenmiş ve pompalı tüfekle tıpkı kişinin girdiğini, kendilerini zılgıt ederek şeb saatlerine kadar evde kaldığını ve sonraları buradan ayrıldığını belirterek, polise başvurdukları öğrenildi. Yapılan araştırmada bu olayın birlikte failinin H.T. olduğunun tayin edildiği ve için ayrımsız yakalama kararının dahi bu suçtan dolayı çıkarıldığı kaydedildi.

Share: