Pakistan’a arkalama malzemesi taşıyan beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Afet ve Ivedi Kapsam Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda benzeri araya gelen sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca müzaheret malzemelerini dominant felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Mersin Ağacı’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını koymak için gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan insanca yardımla yola çıkma beşinci “İyilik Treni” üzere Mersin’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü uğrunda merasim düzenlendi.

Törene, Mersin Ağacı Valisi Ulu Hamza Güreşçi, İl Güven Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Valör Sertel Otcu, İl Güllabi Komutanı Sancak Necip Çarıkcıoğlu, gayrı tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Pehlivan, törende, dost ve ahi devlet Pakistan’da haddinden fazla nazik hâkim afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların nazik olduğunu dile getiren Pehlivan, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insanca yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende vadi düzlük yardımların miktarıyla ilişik hikmet veren Güreşçi, “Sazak, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a öğün alacak. 633 ton 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 gıda ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Devlet Demiryollarına ilgilendiren trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Güreşçi, arkalama malzemeleriyle gelişigüzel dualarını ve gani dileklerini bile gönderdiklerini belirterek, şimdilerde yardımlaşma ve dayanışmanın muhteşem olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, henüz sonra dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: