Otobüs kazaları trafik ekiplerini harekete geçirdi

– Otobüs kazaları gidiş geliş ekiplerini harekete geçirdi

Polis ekipleri şehirlerarası terminalde kuş uçurtmadı

DÜZCE – Akıbet zamanlarda meydana mevrut iki otobüs kazasının ardından Düzce İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası otobüs terminalinde denetimlerini artırdı. Ekipler, terminalden sâdır bilcümle otobüsleri denetledi, minik yolcuları bile “trafik dedektifi” yaparak, düdük dürü etti.

Son günlerde peş peşe meydana gelen otobüs kazalarının arkası sıra Düzce İl Güven Müdürlüğü Trafik Tescil ve Fal Idarehane Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası otobüs terminalinde teftiş yaptı. Sürücülerin otobüs sürüş zamanlarına bakan ekipler, yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını arama etti. Emniyet kemeri takmayan yolcular ise uyarıldı. Ekipler antrparantez gişe yaya listesi ile otobüs içindeki palyatif listelerini üstelik karşılaştırdı.

“Denetimleri artırdık”

Otobüs denetimlerine ilgilendiren bilgilendirmelerde kâin Güvenlik Müdür Muavini Saraka Büyük Tılsım, “Son zamanlarda yaşanan otobüs kazalarıyla gelişigüzel denetimlerimizi artırdık. Şehirlerarası otobüs terminali ve misil güzergahında sürücülerin iş saatlerine uyup uymadıkları, eskimemiş otobüslerde güvenlik kemeri takılıp takılmadığını kadro arkadaşlarımızla gelişigüzel sıkı tıpkısı şekilde arama ediyoruz. Bindiğimiz otobüslerde sürücülerle gelişigüzel yolcuları dahi denetliyoruz. Yolculara de itimat kemerini takmalarını, şoföre ilişik dahi denetim yapmalarını, gördükleri eksiklik ve yanlışlıkla ait namına 112 Ivedili Davet Merkezini aramalarını ve bizlere bildirmelerini rica ediyoruz. Kazaların olmaması üzere biz elimizden geldiğince denetimlerimizi sıklaştırıyoruz. Denetimlerimizi sıklaştırdığımız sürece kazaların azaldığını, denetimlerin arttığı yerde üstelik daha bir iki günah olduğunu gözlemliyoruz” dedi.

Minik dedektifler gelişim başında

Yapılan denetimler sırasında otobüste asıl ve babalarıyla gezi eden minikler de trafik ekipleri marifetiyle “gidiş geliş dedektifi” olarak görevlendirildi. Miniklere düdük veren polisler, antrparantez gezi sırasında emniyet kemerini çıkartan olursa düdüğü çalmalarını istedi.

Share: