Ordu Büyükşehir Belediye Reisi Güler’den Barbaros Hayrettin Paşa gemisine ilişik açıklama Açıklaması

Ordu Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler, Kalaba’nun bir nice alanda olduğu üzere, erke alanında da adını sıkça duyuran bire bir toprak olmaya hazırlandığını bildirdi.

Güler, yaptığı bağlanmış açıklamada, sismik araştırı gemisi Barbaros Hayrettin Ciddi’nın, esbak Ünye Limanı’na çıpa attığını belirtti.

Kalaba açıklarında doğalgaz arama çalışmalarına başlanacağına meni fail Güler, “Cıvıl Cıvıl’muz bir nice alanda olduğu kadar enerji alanında da adını sıkça duyuran aynı yer olmaya hazırlanıyor.” ifadesini kullandı.

Güler, sismik araştırı gemisinin gelmesiyle doğalgaz taharri çalışmaları amacıyla evvel adımın atıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Doğu Akdeniz’de tıpkı süredir doğalgaz taharri çalışması işleyen sismik araştırı gemisi Barbaros Hayreddin Paşa, Ünye Limanı’na demir attı. Gemi mukteza hazırlıkların yapılmasından bilahare henüz önce elde edilen sismik verilere göre 25 deniz mili uzaklıkta doğalgaz taharri çalışması gerçekleştirecek. Çalışmaların başlamasından etraf cemi Ordulular olarak mutlu olduğumuzu dile getiriyor, bu kocaman çalışmaların mimarı özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan atılmak amacıyla, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 26 Ağustos’ta Ordu’ya yaptığı ziyarette, “Elan önce yapmış olduğumuz sismiklerden verileri değerlendirdik. Kalaba’üstelik ve Ünye’de birer kuyu planlıyoruz sezinleme gayeli. Bunu bile programa aldık.” açıklamasında bulunmuştu.Share: