Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

-Kemal Kılıçdaroğlu’na benzeyen Yüksek Yordamlı Piroğlu:

“Kardeşi benim kadar benzemiyor”

AMASYA – Amasya’da dallı güllü Yüce Kankızıl Piroğlu, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle ilgi çekiyor.

Ankara’ya seçkin gittiğinde gören gâh belediye çalışanlarının ve vatandaşların Kılıçdaroğlu sandığı Piroğlu bu durumdan kıvançlı olduğunu söylüyor. Türk Polis Teşkilatı’nda 30 sene hareketli görev özne emekli başkomiser Piroğlu, gününün nazik bölümünü oğluna ilişik oto galeride geçiriyor. Çay içmeyi haddinden fazla sevdiği üzere arada bir eline aldığı sazını üstelik çalmaktan keyif alıyor.

“Kardeşi benim kadar benzemiyor”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na benzetilmeye alıştığını tamlayan 72 yaşındaki Piroğlu, “Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor. Ben dahi benzetiyorum. Kendimi televizyona huruç kabil hissediyorum. Benzemekten gelgel duyuyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar, torunum ego sanmış”

Ankara’da sebze haline gittiğinde girişte kendisini gören güvenlik görevlisinin Kılıçdaroğlu sanıp paniklediğini ve günce hayatta çokça sayıda kişinin kendisiyle ışık çektirdiğini anlatan evli ve 3 yavru, 4 torun sahibi Piroğlu, “Ben Kemal Kılıçdaroğlu değilim’ diyorum. Gine dahi fotoğraf çektirmek istiyorlar. Çorum’üstelik miting için Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar. Torunum ben sanmış. ‘Dedemin resimlerini ne astılar?’ diye niteleyerek sormuş” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda İYİ Fırka Amasya İl Başbuğ Yardımcısı olan Piroğlu, cumhurbaşkanı adaylarını ekim ayında belirlemesini beklediği 6’lı masanın kararına korku duyacaklarına değindi.

22 almanak komşusu Meram Özdemir birlikte Piroğlu’nu değme gördüğünde Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu hatırlattığını söyledi.Share: