Öldürüldükten sonraları gömülen çiftin davasında tanık ahi konuştu

Kırşehir’da 2020 yılında öldürüldükten sonradan gömülen Vildan ve Osman Çelik çiftinin davasında Polat’in kardeşi fenomen gününü anlattı.

Edinilen bilgiye göre, Osman Polat’ten (25) bilgelik alamayan yakınları, jandarmayı arayarak ihbarda bulunmuş, ihbar üzerine faaliyet başlatan güllabi ekipleri Osman Çelik’in en üst Kaman ilçesine tutkun Bayramözü köyünde olduğunu tayin etmişti. Köyde açık çapta kontrol yapan ekipler, Osman Polat ve kullanılmamış evlendiği karısı Vildan Çelik’i (24) toprağa gömülmüş halde geberik kendisine bulmuş, olayla ilgili gözaltına alınan 9 birey tutuklanmıştı.

29 Ev haset ise mevkuf sanıklardan M.S., adli kontrol amacıyla serbest kalırken 26 Orak Ayı günü ise Vildan Çelik’in annesi K.İ, ablası H.S. ve B.İ. suçun mahiyetinin takas ihtimali ve alıkonulma sürelerini göz önünde bulundurarak adli taharri amacıyla başıboş kalmıştı.

Uşak 1. Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi duruşma salonunda görülen davaya 5 mevkuf nefer ve öldürülen Vildan Çelik’in kardeşi B.İ. (18) Gürültülü ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tanık B.İ., ablası Vildan Çelik’in dini nikahlı eşi R.İ. tarafından çarpma ve işkenceye maruz kaldığını, bundan kaynaklı evden kaçtığını söyledi. bununla birlikte ablasının boynuna, R.İ.’nin tümsekli takarak dahi işkenceler yaptığını söyleyen B.İ., yapılan bu işkencelerden babası V.İ.’nin malumattar olduğunu fakat “Onunla evlisin, tıpkı madde yapamam” diye tepki verdiğini belirtti. Vildan Polat’in Osman Polat’le olan ilişkisini dahi olaydan 2-3 kamer öncesinden öğrendiğini tabir fail B.İ., “Ablam kaçtıktan sonraları telefonla görüşüyordum. Belli benzeri müddet bilahare Osman abi ile evlendiklerini söyledi. Familya fertlerim ağız birliği ile babamın kırıcı marazlı olduğunu ablama söyleyerek gelmesi üzere kandırma ettiler. Ablamlar gelmeden önceki dini nikahlı eşi geleceğini öğür. Babamlar odun kırarken babamın yanına gelerek ‘Vildan gelecekmiş’ dedi. Babam de ‘Biliyorum, senin burada hangi işin var. Sen git’ dedi. Annem ve babam onu gönderdi. Ablam geldiğinde evli olduklarını kimse bilmiyordu. Ablamlar geldikten sonra kuzenim geldi diye niteleyerek ego kapıyı açarken çabucak eniştem R.İ. ve abim R.İ. içeri girdi, ellerindeki sopayla Osman tuvalet saldırdılar. Evdekiler ayırmaya çalışırken eniştem R.İ. mutfaktan aldığı bıçakla Osman abiyi bıçakladı, ciddi koku akmaya başlayınca üstelik banyoya taşıdı. Banyoda benden gravite ip ve baş örtüsü istedi. Korktuğum için yöneltmek zorunda kaldım. 1 saate mail bire bir süre bilahare Osman abiyi salona getirdiler. Yanlarındaki 2 leğene beniz üstü yatırıp kıyafetlerini de sobada yaktılar. Hava kararınca annem Osman abiyi hastanelere götürmeleri üzere uğraştı ama annemi azarladılar, biraz süre geçince üstelik Osman abiyi ve ablamı hastaneye götüreceklerini söyleyerek babam, abim, eniştem ve beş altı akrabam evden çıktılar. İlk küçük abim geldi, ağlayan annemi sakinleştirdi. Ben mutfakta otururken babam bana ‘Senin da kanını böyle akıtırım’ dedi. Oradan feryat figan uzaklaşırken nazik abim R.İ.’nin hunriz kıyafetlerini değiştirdiğini gördüm. Yaşanan olaydan sonraları eniştem R.İ.’nin ablama tabanca verdiğini ve Osman gösterişli sıkması istediğini, sıkmayınca üstelik ablama 3 ahali, Osman gösterişli ise 6 ahali biberli ederek öldürdüğünü, bir sonraki dönem dahi babamın talimatlarıyla ablam ve Osman abinin gömüldüğünü öğrendim” dedi.

Şahit B.İ.’nin dinlenmesinin peşi sıra mevkuf şahısların ve avukatlarının şahit beyanına ilgilendiren savunmalarını dinlemesiyle birlikte mevkuf şahısların mevkuf hallerinin devamına ve mahkemenin doğacak bire bir tarihe ertelenmesine karar verdi. – YARDIMCI

Share: