Niğde Küçük Asya FK yeni sezona hazır

Orak Ayı ayı sonunda yapılan zinde yetenek kampı ile çalışmalarına başlayan TFF 3. Öbek temsilcisi Niğde Küçük Asya FK, 4 Ilkgüz 2022 de oynanacak Yeniçarşı Müsabakası için serencam hazırlıklarını yapıyor.

Niğde Anadolu FK’dahi bu sezon Niğdeli futbolcuları üstelik kadrosuna karışma etti. Niğdeli oyuncular, 2006 Tevellütlü Mehmet Birey Karaer, 2002 Doğumlu Umut Alpaslan, 1999 Doğumlu Oğuzhan Alp ve 1991 tevellütlü Maksat Balçın’da savaş edecek. Kadrosunda gözyaşı ortalaması 22 olan 30 heveskâr oyuncu kayran düz takımın hedefleri ile ilgilendiren açıklama özne Niğde Rum Sportif Direktörü Kitap Hitit bu sene Niğdeli futbolcuları da kadrolarına dahil ettiklerini söyledi. Eti, “Kadromuzun gözyaşı ortalaması 22. Taze tıpkısı kol ama geçtiğimiz yıllardan ayrımlı kendisine gençlerle deneyimlileri harmanlamaya çalıştık. Yönetimin Kurulumuz benzeri karar aldı zaman başında bundan sonra Niğde Rum FK’da gelişigüzel sene muhtemelen oranda Niğde’bile erişmiş, altyapısı Niğde’de oluşmuş, Niğdeli aktör olacak diye ve bu kopya herhangi bir sabık yıl artarak bitmeme edecek. Belli bire bir süre bilahare mızıka ağız ağıza Niğde’de yetişmiş oyunculardan oluşan aynı mızıka olacak” dedi.

Takım-şehir bütünleşmesine önem verdiklerini birlikte tabir eden Hitit; “Henüz geçmiş Niğde’bile futbol oynamış, Niğdelilerin sevdiği ve Niğde’birlikte mütenevvi başarılara imza atmış oyuncuları da kadromuza katmayı amaçladık. Onlardan yeryüzü önemlisi Kaptanımız Taner Yılmaz. Yıllarca Niğde’birlikte savaş etti oyunculara abilik yapacak” diyerek konuştu. Geçen sezon Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yerleşke Sahasında yaşanan sorunlara birlikte değinen Eti, bu sene maçların yeniden tıpkısı sahada oynanacağını ve sahanın müsabakalara amade olduğunu üstelik belirtti.

Niğde FK Teknik Direktörü Aytaç Doğru ise, “Başarıya koşan tıpkı takım oluşturmaya çalıştık. Kıytırık değil Altınordu döneminde gelen kiralık oyuncular genelde kişi takımlarını düşünüyordu ve ilişkinlik duygusu yoktu, başarıda sıkıntılar vardı ama imdi aidiyet duygusu olmayan oyuncular olamaz burada” şeklinde konuştu. – NİĞDE

Share: