Nazır Yanık’tan gaz yardımı müjdesi

Bakan Yanık’tan doğal gaz yardımı müjdesi

EDİRNE – Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kükremek Acılı, “Gaz Istihlak Desteği programımızla esasen 4 milyon hanemizi 3 bilyon TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. Stabil geçen şita şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin iklim şartlarına bakarak maksimal derecede korumayı hedefliyoruz” dedi.

Edirne’da bir kol açılışlar gerçekleştiren Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kükremek Izdıraplı, doğal gaz istihlak desteğinin bitmeme ettirilmesini hedeflediklerini açıkladı. Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderlerinin Milli Terbiye Bakanlığına doğrudan vekâlet kendisine ödeyeceklerini bile açıklayan Vekil Izdıraplı, gâh hanelere üstelik 450 TL ile 600 TL arasında destek sağlanacağını duyurdu.

Edirne’da martir Mustafa Tezgider Toplumsal Dayanışma Merkezi’nin açılışında mütekellim Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Deniz Üzüntülü, Doğal Gaz Istihlak Desteği programı karşı açıklamalarda bulundu. Vekil Yanık, “Doğal Gaz Istihlak Desteği programımızla gine 4 milyon hanemizi 3 bilyon TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. Sağlam sabık kış şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin abuhava şartlarına göre azami derecede korumayı hedefliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderleri karşılanacak”

Anaokuluna ve anasınıfına gidecek çocuklara bindi olacaklarını tabir fail Vekil Kederli, “Evlerin neşesi pespaye çocuklarımız için de terbiye desteklerinde bulunuyoruz. 500 milyon TL bütçeyle anaokuluna evet da anne sınıfına gidecek 1 milyon çocuğumuza destek olacağız. Toplumsal yardımlardan yararlanan ailelerimizin 3-5 gözyaşı aralığındaki çocuklarını anaokuluna yahut esas sınıfına kaydettirmeleri halinde, velilerimizin namına giderleri Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına doğrudan biz ödüyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ailelere 450 TL ile 600 TL beyninde bindi sağlanacak”

Icra Vekili Üzüntülü, konuşmasının devamında, “Bakanlık namına başlattığımız Ulusal Basamak Ziyareti Programı ile uyumlu yahut devamlı yardım programlarından faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine, 4 kamer boyunca ahenktar ziyaretler gerçekleştireceğiz. İhtiyaçlarını durumunda tespit edeceğiz ailelerimizin durumlarına akıllıca modellerden faydalanmalarını sağlayacağız. Türkiye Karı Bindi Programımız çerçevesinde 15 bilyon TL’lik bütçeyle, 4 milyon hanemize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu 4 milyon haneye 12 ay boyunca hanelerin dirimsel durumuna bakarak maaş 450 TL ile 600 TL ortada mütebeddil miktarlarda destek olacağız” dedi.

“Içtimai hizmet anlamında üstelik aslında aynı iz açmış olduk” ifadelerine düz verdi.

“Yardımları arttırdık”

İktidara geldikleri günden itibaren toplumsal müzaheret programlarının birim tutarlarında muhteşem ölçüde artma sağlandığını ve ortalamanın yüzde 91’e ulaştığını anlatan Nazır Acılı, “49 başlıkta verdiğimiz sosyal müzaheret programlarımızın vahit tutarlarını yüce ölçüde artırdık. İktidarlarımız süresince yapmış olduğumuz bu artış, iktidara geldiğimiz zamana nazaran ortalama yüzdelik 91 oranında arttı. Eskinin arzu odaklı hizmet anlayışını en odaklı anlayışa çevirdik ve içtimai hizmet anlamında birlikte esasen bire bir iz açmış olduk. Bildirme odaklı toplumsal hizmet anlayışı nedir onu az buçuk düzenlemek istiyorum. Zira burada SODAM açmamızın sebebi da haddizatında temelde yer odaklı içtimai hizmet anlayışına geçmemize dayanıyor” ifadelerini kullandı.

Share: