Nazır Süleyman Soylu: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Ümraniye’dahi İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Devir programında konuşan Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı tıpkı derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Yüz Yüze 100 Periyot programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye mevrut Vekil Aristokrat’evet Belediye Başkanı İsmet Saika zevcelik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp dostane fail Bakan Süleyman Soylu, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Aristokrat, “Tığ altyapısını hazırlamış bire bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kabil değil. Zaman bizi kazançlı panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üzerinde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilk gelenlerden elan fazla çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ESIR ve yıldırı ilişkisine değinen Vekil Aristokrat, “Bu coğrafyada tek zaman oyunu biz bozmadık. Bu coğrafyanın insanları dahi oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini zengin zihayat ve dünyada kumandan görenler. Amerika akıbet 3 yıldır PKK’ya resmi olarak 2 bilyon dolar müzaheret yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden ayrımsız terör örgütüne yardım gitse üstelik acun bize hangi yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Itimat almasını yasaklar. 2002’bile Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o alan 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar önceki Türkiye’de yakalanan uyuşturucunun yüzdelik 70’i batıda yakalandı. Demin ise yüzdelik 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’birlikte yakalanıyor. Rota yürümek zorunda kaldılar. Bunlar batının bütün dünyaya vermiş olduğu bir musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle peki. Birincisi çokça hizmet etmek ve ayakta ara vermek. İkincisi birlik ve muadele içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı tıpkı derttir. Suriye’üstelik Rakka diyerek bir düzlük vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Tek kurşun atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Biz Amerika’üstelik darbe yapmaya etkin can evet birlikte grubu Türkiye’üstelik esirgeme edersek bir ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz dahi FETÖ’yü Amerika’de beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz üstelik karşılığında Bu kıymetlendirme ika hakkına cemaat ergin oluruz” diye konuştu.

“Bugün bizi soylu erki siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Bakan Aristokrat, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona meni bükmeleri ifade etmem gerekiyor kim sevdiklerinden ortalık değildir. Şayet tığ ayakta durmamış olsaydık, eğer aynı savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna ortada akla yatkın ayrımsız Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Biz altyapısını hazırlamış ayrımsız ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye üzere değil. Zaman bizi hesaplı siyasal saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’üstelik 200’ün üstünde alfabe çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden önce gelenlerden elan fazla çalışmalıyız. Bizden öncekilerden elan aşkın birlik içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Payidar kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona tıpkı molekül olursa Tanrı korusun. Tıpkı vatandaşımızın işini birlikte halletsek bize kâfi. Bazen günde 100 değişmeyen alıyorum. Şayet Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzdelik birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz esasen insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine bitmeme eden İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Havalimanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz elbette tamam. Bu tıpkı altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz kıran yolunun madun yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin genişlik balaban orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle karşı karşıya kaldık. Bayrama tıpkısı hafta vardı Biz selden değme bulaşık olmadan girdik. geceli gündüzlü çalışıldı gayet gösterildi. Tığ insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların değme 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz yeniden insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’da güzeşte yıl bu devir diliminde oldu hâkim. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta de inşallah uran sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını doğrulama edeceğiz” diyerek konuştu. – İSTANBUL

Share: