Müteşebbis kadınlar tecrübelerini paylaştı

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı öncülüğünde verilen desteklerle faaliyetlerini sürdüren Münevver, Denizli ve Muğla’daki girişimci kadınlar Kuşadası’nda ayrımsız araya gelerek tecrübelerini paylaştılar.

Program çerçevesinde bire bir zamanda kaynaşan girişimci kadınlar Kuşadası Karı Girişimi ve İşletme Kooperatifine (GÖBEK KOOP) musahabe ederek ilçenin tabii ve tarihi güzelliklerini de görme fırsatı yakaladılar. Program çerçevesinde düzenlenen etkinlikte kooperatiflerin millî pazarlara entegrasyonuyla ait örnekler ve müstahsil örgütlerine yönelik izzet destekleri karşı girişimci kadınlara hikmet verildi. Kuşadası Tecim Odası güruh salonunda benzeri araya mevrut kooperatif temsilcilerine ulusal e-ticaret pazarları karşı bile sunum yapılırken günümüzde internetten ticaretin önemi da anlatıldı.

KUŞAKK Kooperatif binası ve seramik atölyesinin müzakere edildiği etkinliğin ikinci kısmında KUŞAKK yetkilileri katılımcılara, KUŞAKK Koop’un kurulma sürecini ve bu süreçte yaşadıkları deneyimleri anlatıp, Kuşadası’na has evcil motifleri ve ahali sanatlarını geliştirerek ek değeri faziletkâr özgün hediyelik eşya, aksesuar ve nesiç ürünleri kadar degaje aynı yelpazede yaptıkları üretimler tanıtıldı.

Ziyarete Aydın Tecim İl Müdürü Arif Aksu, Muğla İl Müdürü Gülşah Yalçınkaya ve Denizli Tecim İl Müdürlüğü temsilcileri Hatice Incitici Topuz ve Nesrin Çetinkaya ile ayrıksı ilgililer katıldı. – AYDIN

Share: