MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Kahramanmaraş’ta konuştu

Bağımsız Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Umumi Başkanı Mahmut Asmalı, “Ülkemiz haddinden fazla balaban aynı potansiyel taşıyor. Inatçı propagandalara aldırmadan, takanak çalışmalarına kulak asmadan tığ, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için 7/24 daim çalışıyoruz.” dedi.

Bazı temaslarda yatmak amacıyla Kahramanmaraş’a mevrut Asmalı, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi eliyle tıpkısı pastanede planlı dostane toplantısına katıldı.

Asmalı, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’a değme gelişinde buranın imdi geliştiğini ve hesaplı anlamda büyüdüğünü gördüğünü, bu durumun benzeri Türk vatandaşı adına kendisini gururlandırdığını belirtti.

Kenti ziyaretine, 15 şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin da eşlik ettiğini aktaran Asmalı, “MÜSİAD üyelerimizi dinledik siftinlik şunu birlikte görüyoruz ki yabancılar konu üretirken, politik çekişmelere alet olurken biz MÜSİAD üyeleri mecmu 32 yıldır bu ülkenin gelişmesine, kalkınmasına, daha iyi, halkımızın elan müreffeh bir hayat seviyesine eş olması amacıyla neler yapabiliriz noktasındayız.” diye konuştu.

Asmalı, 2022 yılını ‘Anadolu yatırım hareketi’ ilan ettiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

“Tahminî 40 şehrimizde 50 ayrımlı noktada 35 bilyon liralık bir yatırımla kim inşallah sene sonuna büyüklüğünde 40 milyara çıkacak. Kestirmece 25 bin insanımızın istihdam göreceği yine melfuf yatırımlarla bunun 40 bine çıkarılması öngörülüyor. Dolayıyla üyelerimizin hakeza yatırımlarına şahit olduk. Zaman dahi o yatırımların bire bir kısmını musahabe ettik. Küçük ülkemizin potansiyeli alelhusus pandemi sonrası oluşan eskimemiş iktisadi düzende andıran bölgeleri mail ülkelere haddinden fazla elan iri tıpkısı ihracat seferberliği başlatacağımız bu yatırımları kaplamak hepimizi haddinden fazla mutlu etti. Ülkemiz haddinden fazla iri aynı gizil taşıyor. Damarlı propagandalara aldırmadan algı çalışmalarına kulak asmadan biz ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için 7/24 daim çalışıyoruz. Bu konuda hükümet yetkililerine raporlamızı iletiyoruz, bakanlarımızla tıpkısı araya geliyoruz.”

Türkiye’nin haddinden fazla elan bereketli yerlere gelebilmesi için 13 bini aşkın üyeyle aralıksız çalıştıklarını anlatan Asmalı, MÜSİAD’ın ensiz içi ve dar dışı toplanmış 165 bölüm ve bağlantı noktasıyla dünyanın temas tarafında, çokça güçlü aynı yapılanması olan, haddinden fazla büyük ayrımsız sülale olduğunu vurguladı.

Asmalı, erkeğiyle, kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla bağlanak ve el birliği içerisinde ülkenin kalkınması ve gelişmesi amacıyla tamam üyelerin çalıştığını rapor ederek 2-5 Kasım tarihlerinde MÜSİAD EXPO Fuarı yapacaklarını dile getirdi.

Asmalı, fuara Sudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, Cezayir, İran ve Endonezya’nın üstelik aralarında bulunduğu 50 ülkeden birçok haddinden fazla alçak gurur heyetlerinin geleceğini söyledi.

Fuarda kuracakları hisse senedi bağlantılarıyla Türkiye’nin 500 bilyon dolarlık ihracat hedefine aynı tuğla da kendilerinin koymayı hedeflediklerini belirten Asmalı, “Şişman benzeri hazırlığın içerisindeyiz. Bunun birlikte ülkeye mevrut, envestisman fail yabancılara MÜSİAD arsıulusal envestisman eş güdüm merkezi kuruyoruz. Bunun yanında MÜSİAD üyelerimiz arasında ticaretimizi heveslendirme edecek, ticaretimizi arttıracak, birbirimizi çokça henüz iyi tanıyacak MÜSİAD ticaret ofisi yapılanmamızı biraz kamer içerisinde hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın arkası sıra Asmalı’ya, günün anısına yöreye katışıksız değişik hediyeler ikram edildi, MÜSİAD’a katılım sağlayan yeni üyelere rozetleri takıldı.

Programa, MÜSİAD Kahramanmaraş Büro Başkanı Başkumandan Salih Çiçek ile 15 ilin bölüm başkanları ve umumi heyet üyeleri katıldı.Share: