MKE Ankaragücü-Sivasspor maçının ardından

Çipo Kol Sivasspor Maharet Direktörü Irade Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü karşısında mağlup olmalarında er yedikleri golün etkisinin büyük olduğunu söyledi.

Özenç Çalımbay, 2-1 kaybettikleri karşılaşmadan sonra planlı matbuat toplantısında, maça haddinden fazla er gol yiyerek başlamanın dezavantajını yaşadıklarını belirtti.

Bu golün MKE Ankaragücü’ne şişman bire bir moral verdiğini dile getiren Çalımbay, “Beklemediğimiz tıpkı gol yedik. İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda oyuncu ve taktik değişiklikleriyle ferah oynamaya başladık. Pozisyonları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan fakül yahut puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu sene çokça sıktı. 2 haftalık açıklık var. Bu sürede eksikliklerimizi tamamlayacağız. Zaman ara sıra arkadaşlarımızın dahi cümle amade olmadığını gördük. Hem Avrupa hem de ligde iğfal etmek görgüsüz değil Anadolu takımı için. Tığ buraya, Sivas’tan değil Romanya’dan geldik. Aktör arkadaşlarımız bile yorgundu. üst üste maç oynuyoruz. Uzaklık bizim üzere yıldız olacak.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarına tıpkı teknikçi olarak seçme devir ehemmiyet verdiğini vurgulayan Çalımbay, Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere bu konuda yardımcı olması gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Biz Slavia Prag’la perşembe gecesi 10’dahi karşılaşma oynadık. Maç bittikten sonradan gayrı güne geçiyorsunuz. Oyuncuların uyuması saat 2-3’ü buluyor. Tıpkı dolaşma dinlenip bizi ahzüita günü karşılaşma oynattılar hem da saat 5’te, başkaldırma ettim. Sair takımlar pazartesi oynuyor. Avrupa’evet zorlukla gidiyoruz. Avrupa ve ligi tıpkısı anda götürecekseniz sağlam, seçenekli kadronuz olmalı. Geçen yıl İsrail deplasmanına 2 yedekle, bu yıl Romanya’ya 4 yedekle gittik. Bu sıkıntılarla kelle eylemek mahdut değil. 7-8’e andıran oyuncum alil, 2’si Slavia Prag maçında sakatlandı. Federasyondan çabucak karşılaşma saatlerimizi ayarlamasını istiyoruz, o zaman sıkıntı olmaz. Vesile gösteriyormuş üzere diyenler oluyor amma ben hiçbir yerden korkmam. Avrupa kupalarını üstelik ligden daha cesim görürüm, milli maç gibidir. Biz Küçük Asya takımı kendisine büyük bütçesi sıfır ayrımsız takımız. 1 aydır idman yapamıyoruz. Çatlak bulunmayan. Oyuncularıma savunma hatalarını çalıştıracak ahit bulamıyorum. Değme mevsim başı bu topluluk ya 7. evet de 8. haftalardan sonradan çıkışa geçiyor. Benim takımım yeğni tıpkısı mızıka gayrimümkün. Benim takımım agresif, temaslı aynı mızıka olur. Sıkıntılar olacak, aynı karar vereceğiz. İleri gitmekten vazgeçmem kesinlikle. Avrupa’dan o gruptan de çıkacağız, ligde dolgunca yere geliriz. Yüce olan bizim üzere sakatların iyileşmesi. Lige dahi yeni benzeri sarrafiye yapmış oluruz.”Share: