Milli Yetişek Bakan Yardımcısı Şensoy, Düzce’de ekol açılışına katıldı

Milli Yetişek Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, ” Bu sene okullar kapandıktan bilahare hazırlıklara başladık. Bu süreci çokça ciddi şekilde geçirdik. 60 bin günahsızlık personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız tertemiz okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde depreme yönelik ihya çalışması tamamlanan Osmaniye İlkokulunun açılışı dolayısıyla planlı törene katılan Şensoy, öğrencilerin gösterisini izledi.

Şensoy, burada yaptığı konuşmada, Akçakoca’da 5 okulda başlatılan ihya çalışmalarından 3’ünün bittiğini, birinin haftaya, diğerinin ise mail zamanda tamamlanacağını söyledi.

Tüm çalışmaları yakından takip ettiğini anlatan Şensoy, “Daha geçmiş hezel vermiştim. ‘Meslek tamamlanınca açılışa geleceğim.’ diyordum. O sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu sene okullar kapandıktan sonra hazırlıklara başladık. Bu süreci çok kilolu şekilde geçirdik. Personel sorununu hallettik. 60 bin saffet personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Şensoy, anaokulu etme ve okullaşma oranını yüzdelik 100’e tart hedeflerinin olduğunu vurgulayarak, “Okul öncesi eğitime haddinden fazla ağırbaşlılık verdik. Bunun için 3 bin anaokulu, 40 bin ana sınıfı yapma hedefi koyduk. 2021 yılında 5 gözyaşı okullaşma oranı yüzde 78’di. Bunu yüzde 93’e çıkardık. Çok mutluyum. Akçakoca’da bu oranın yüzde 98 olduğunu Milli Terbiye Müdürü söyledi. Yani Akçakoca, Türkiye ortalamasının 5 nokta üzerinde.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonradan okulun açılışını gerçekleştiren Şensoy, öğretmenlerle görüştü, sınıfları gezerek öğrencilere türlü hediyeler verdi.Share: