Milli boksör Çokluk Kaya, Dünya Şampiyonası’na antrenör babasıyla hazırlanıyor

Türkiye şampiyonu milli boksör Toplama Kayaç, Samsun’bile düzenlenecek Üniversitelerarası Acun Boks Şampiyonası’na antrenör babasıyla hazırlanıyor.

Balıkesir’üstelik 28 Mart-1 April tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Iri Rical Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda Fenerbahçe Üniversitesi hesabına ringe sâdır ve 71 kiloda 5’te 5 yapıp geçmiş sırayı alan Iğdırlı Toplama Kayaç, bu başarısının arkası sıra milli takıma seçildi.

Milli formayla 25-30 Eylül’üstelik Samsun’üstelik gerçekleştirilecek Üniversitelerarası Dünya Boks Şampiyonası’nda bile altın madalyaya uzanmayı amaçlayan Kayaç, günde koşa egzersiz yapıyor.

Babası de antrenörlüğünü yapıyor

Kentteki hususi salonda biri babası Bülent Kaya doğmak amacıyla iki antrenör eşliğinde müteharrik kalburüstü sporcu, şampiyonada İstiklal Marşı’nı okutmayı hedefliyor.

Milli boksör Toplama Kaya, AA muhabirine, 10 yıldır yumruk oyunu yaptığını ve Türkiye şampiyonluğu üzere birçok derecesinin bulunduğunu söyledi.

Acun şampiyonasında Türkiye’yi sunu bol şekilde benzemek istediğini aktaran Kaya, “Federasyonumuzun ve hocalarımızın ciddi çabasıyla şampiyonanın ülkemizde yapılması bizleri haddinden fazla bahtiyar etti. Bu turnuvada merhale elde ederek bayrağımızı savurmak bizleri daha bile mutlu edecektir.” ifadelerini kullandı.

Tabaru: “Cem’in başaracağına canı özden inanıyorum”

Kamer-peyda sporcunun antrenörlerinden Ağacan Tabaru, Iğdır’bile yıllarca kudretli sporcular yetiştirdiklerini dile getirdi.

Çift antrenmanla şampiyonaya hazırlandıklarını kaydeden Tabaru, “Mıhsıçtı bir egzersiz tempomuz var. Iğdır’a Acun Şampiyonası’ndan zer madalya getirmeyi hedefliyoruz. Ego Çokluk’in başaracağına canı candan inanıyorum. Gelecekte olimpiyat derecesi elde edebilecek yeteneğe ehil bir sporcu. Azimli ve etkili olması bu işi elan bile kolaylaştıracak.” şeklinde konuştu.

Milli boksörün babası ve antrenörü Bülent Kaya ise oğlunu okkalı tıpkı mücahede programıyla şampiyonaya hazırladıklarını söyleyerek, “Hedefimiz şampiyonada zer madalya örtmek. Bu nedenle balaban tıpkısı ceht harcıyoruz. Allah’ın izniyle Çokluk hem Fenerbahçe Kulübünü hem Iğdır’ımızı hem üstelik ülkemizi yeryüzü gani şekilde desise yazar, İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı dalgalandıracaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: