Milletvekili Mustafa Canbey’den 3 Günde 5 Vekil ziyareti

AK Öğür Balıkesir Mebus Mustafa Canbey, Ankara’da bitmeme fail ağır meclis temposunun beraberinde, Balıkesir’in meseleleri amacıyla Bakanlarla görüşmeye bitmeme ediyor. Üç günde ilkokul ayrımlı bakanla mülaki Canbey, Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Kederli, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Esenlik Bakanı Fahrettin Adam ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ülfet ederek Balıkesir’in bu bakanlıklardaki konularını görüştü.

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı ile görüşmesini değerlendiren Canbey; “Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Kederli’ın başkanlığında, Hikâye kökenli vatandaşlarımızın vahim adına yaşadığı illerimizin milletvekilleri ile müşavere toplantısı gerçekleştirdik. Seçme kesimden cemi vatandaşlarımızın türe ve menfaatleri amacıyla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı ile Balıkesir Tevhit Sanayi Bölgesi’nin enfrastrüktür konuları ile Balıkesir’in sanayi yatırımlarını görüşen Canbey; “Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Sn. Mustafa Varank’ı ziyaret ederek, tamamlanan yatırımlarımızın açılışları amacıyla Balıkesirimize davet ettik. Balıkesir OSB’mizin enfrastrüktür konuları ile ilçelerimizin sanayi yatırımlarını konuşma ettiğimiz eşsiz Bakanımıza destekleri amacıyla teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı’nı ziyaretinde Balıkesir’in heybetli meselelerini iletme fırsatı bulan Mebus Mustafa Canbey; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adaletli Karaismailoğlu’nu konuşma ederek Dursunbey, İvrindi ve Savaştepe yolları ilkin oluşmak için Balıkesirimizin yatırımları üzerine istişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımıza destekleri için teşekkürname ederiz” dedi.

Keyif Bakanı ziyaretinde Balıkesir’in esenlik alanındaki yatırımlar karşı konuşulan toplantıda Mebus Mustafa Canbey;

“Keyif Bakanımız Fahrettin Eş’yı ziyaret ederek, Balıkesirin afiyet yatırımları ilkin başlamak üzere İvrindi ve Marmara Adalar ilçemizin esenlik yatırımları üzerine konuştuk. Sayın Bakanımıza destekleri amacıyla teşekkür ederiz” dedi.

Canbey sonuç adına Hars ve Turizm Bakanı ile benzeri araya gelerek Balıkesir’in hars ve turizm konularını görüştü. “Ekin ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u görüşme ederek, şehrimizin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle turizm konularını görüştük” diyen Canbey, Icra Vekili Ersoy’a Balıkesir’e verdiği destekler için teşekkürname etti. – BALIKESİR

Share: