MHP Umumi Komutan Yardımcısı Özdemir, Kayseri’de matbuat toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Komutan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Bize göre zilletin bütün plan ve programı, CHP olsun, İP olsun, ayrıksı siyasal partiler olsun kendilerine ait sıfır ayrımsız gündemle ve antrparantez kendilerine servis edilen tıpkısı çerçevede şekilleniyor. Dolayısıyla şu ana büyüklüğünde da zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diye sınırlı bire bir talimatın gelmediğini tercüman olmak lazım.” dedi.

Özdemir, Kayseri’bile bire bir düğün salonunda düzenlediği matbuat toplantısında, MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli’nin 18 Eylül Alışveriş haset Kayseri’da düzenleyeceği mitinge vatandaşları davet etti.

Miting programı için 1 aydır dava arkadaşlarının ceht gösterdiğini anlatan Özdemir, “Edindiğimiz izlenim ve müşahede odur ki Kayseri, Tanrı izin verirse, pazar haset belki de el erki tarihimizde, çabucak Kayseri’nin değil, Türkiye’nin gördüğü sunma cıvıl cıvıl ve en geniş şümullü mitinge ev sahipliği yapacaktır. Bunun heyecanını şimdiden yaşıyoruz.” dedi.

Özdemir, 2023 seçimlerine öz fırka telakki ve disiplinleri çerçevesinde hazırlıklarının bitmeme ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı haricindeki siyasi partiler, içerisine düştükleri alçalma durumu karşısında, Türk milletine ve Türkiye’ye müteveccih değme çekim, proje sunamazken ve başkaca bu intihabat eskimemiş hükümet sistemimize göre tıpkısı zamanda milletvekilliği genel seçimleriyle beraber cumhurbaşkanlığı seçimini dahi içerme edeceğinden mütevellit, henüz cumhurbaşkanlığı adayını de belirleyememişlerdir. İttifakla ilişkin öz bünyelerinde hangi siyasal partilerin olup olmadığıyla ki, burada alelhusus PKK yıldırı örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin varlığı sosyete nazarında aleni tıpkısı şekilde bilinirken, HDP’nin varlığını birlikte itiraf edemeyenlerin reisicumhur adayını belirlemekte üstelik zorlandığını, ayrıca belirleyemediğini dahi anlatım etmemiz lazım. Bize göre zilletin bütün plan ve programı, CHP olsun, İP olsun, değişik politik partiler olsun kendilerine ilgilendiren sıfır bire bir gündemle ve üste kendilerine servis edilen bir çerçevede şekilleniyor. Zımnında şu temel büyüklüğünde de zillete, ‘Adayınız şu olacaktır’ diyerek makul bire bir talimatın gelmediğini hikâyelemek lazım. Bizim Türk milletine çağrımız degaje ve nettir. ‘Çağrım sana’ diye niteleyerek, Milliyetçi Debi Partisi adayının belli olduğu, bunun da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğu ve kararının bile net olduğu, bu kararının üstelik Türkiye ve Türk milleti olduğu iradesini paylaşmıştır.”

Programda, MHP Kayseri Milletvekili Payidar Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak bile müzakere yaptı.Share: