MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli, “S-300 çekicilik savunma sisteminin F-16 kavga uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, sudan ucuz ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim benzeri haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Format Umumi Heyet (MYK) ve Forma Düzen Bağı Yerleşmiş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Kavim İttifakı’nın bölücü terörle arasına uzaklık koymadığını, hiçbir milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve dirayet sergilemediğini anlatım eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Başkaca buna cebin alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği kederli ayrımsız gerçektir. Yunanistan elbette bardağı taşırmak amacıyla elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Çekicilik Defans Sistemi’nin F-16 cenk uçaklarımıza insiyak kilidi atması, emeksiz ve yaptırımsız bırakılmaması gereken benzeri haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu sevkitabii kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev icra fail savaş uçaklarımıza atılması da meselenin benzeri apayrı anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilişkin gereğini süratle ayırmak zorundadır. Içgüdü kilidi atan Yunanistan, ayaklık ve ülfet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, çarpış menzilinin içine yuvarlanmıştır. Tamlık da bu sırada, MEMLUK kongresinin Aut İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’birlikte dile getirdiği, ‘Türkiye Şark Akdeniz’de sunma nazik tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Esas mühim zılgıt Yunanistan’ı askeri gerçeklik haline getirip Türkiye’ye zırh doğrultmasını kışkırtan ve bunun üzere askeri tahaşşüt yapan KUL’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin seçkin tür ihtimale bilcümle milli ciddi unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve kaime haklarını zedeleyecek, tahrip edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya sorumluluk eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve zül ittifakı bile bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi diğer milli ayrımsız siyasi ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına ilgiyle inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Cumhur İttifakı haddinden fazla şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin cemaziyelevvel açıklanan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri beyninde sunma efdal tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından nazik sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, soylu erki deşarj ve toparlanmanın müstacelen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen aykırılık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Genel Seçimlerine olağanüstü benzeri adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına belen eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kısaca 9 maaş sürede takip ve realizasyon edilecek mühim hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze birlik ve iletişim rağbet seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Girişim Aşama 2023’ çalışmalarımız ülke ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya intihap gününe büyüklüğünde devam edilecektir. ‘2023’e Doğru: Namzet Galiba, Değişmeyen Net’ temalı degaje hava toplantılarımızın ilki Sivas eşkâl görünmek kanalıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve zer vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül Pazar günü gerçekleşecektir. Örtüsüz hava toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde kalan bir şevkle yapılacak, tıpkısı zamanda ihtiyaç hasıl olursa mağaza toplantıları bile planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi için fevkalbeşer tıpkısı mücahede sarfiyat edilecektir. 28’inci dolaşma TBMM’de milletvekili sayısını ve siyasal desteğini yeryüzü çoklaştırmış Milliyetsever Akıntı Partisi’nin varlığı bile kesin hedefimizdir. Bunun birlikte Topluluk İttifakı’nın TBMM’de anayasa değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması bir sair tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, atak ve sabotajlara teslim olmadan götürümlü, vicdanlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, her insanı Allah’ın kutsal tıpkısı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini anlatım eden Bahçeli, “Ulusçu Cereyan Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, aydınlık yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Himmet bizden, tevfik Allah’tandır.” diyerek konuştu.

(Bitti)

Share: