MHP Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Sahtekâr, Konya’da müracaat toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Türkiye’nin ekonomisinin yerme peşinde olunduğunu belirterek, “Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların bir tane amacı yıkmaktır, bozma etmektir, temellerimize hırslı koymaktır. Ancak başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler.” dedi.

Kalaycı, partisinin diyar teşkilatı aracılığıyla, Aziziye Firez Merkezi’nde planlı müşavere toplantısında, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlandıklarını, heyecanlarının su kazandığını söyledi.

Ülke gerçeklerini temas etmek amacıyla partisinin projelendirdiği toplantıları gerçekleştirdiklerini nâkil Sahtekâr, “Güruh ve ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla dertleştik, muhtarlarımızla konuştuk. Sivil cemiyet kuruluşlarımızın temsilcileriyle görüştük, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, çalışanlarımızla ve emeklilerimizle ati hedeflerimizi paylaştık.” diyerek konuştu.

“Ülkemizi geriye götürmeye on paralık kimsenin gücü yetmeyecektir”

MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin katıldığı mitinglere on binlerce katılma olduğuna değinen Kalaycı, “Sivas, Bursa ve Kayseri’da gerçekleştirdiğimiz sonuç kategorik çekicilik toplantılarında on binlerce yurt evladı baskın olup azılı, boğanak olup yağmış ve bundan birilerinin birlikte uykuları kaçmıştır. Kişmiri kampanya düzeneği kuran, biber dolması rüzgarı estiren, parayla yemlenen milli kaime dolandırıcısı sormaca şirketlerinin, kiralık gazetecilerin ve sözde aydınların hemen kimyaları değil, matematikleri de yılgın, bütün hesapları ters yüz olmuştur.” ifadesini kullandı.

Çiftçi ve esnafa müteveccih desteklerin devam edeceğine bel eden Sahtekâr, Türkiye’nin dirimlik artırıcı politikalarla mecmu sosyete kesimlerini rahatlatacak adımları çarçabuk atmaya bitmeme edeceğini dile getirdi.

Sahtekâr, “Altılı masaya” Türk milletinin itimadının olmadığını savunarak şunları kaydetti:

“Bu masa kinin sülfatı ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, milli temas ve beraberlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve basiret tamamen bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Suriye, Irak, Libya, Karabağ, Balkanlar, Kafkaslar ve Mavi Vatan’da Türkiye’nin etkili mücadele gücünü, dosdoğru ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların yegâne amacı yıkmaktır, iptal etmektir, temellerimize dinamit koymaktır. Fakat başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler. Zillete düşürülecek benzeri ülkemiz yoktur. Ülkemizi geriye götürmeye tek kimsenin gücü yetmeyecektir.”Share: