Meteoroloji’den iki büyükşehre ciddi ikaz! İstanbul ve Ankara’ya sağanak geliyor

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü yoluyla, 28 Ağustos- 1 Eylül tarihleri aralığına ait hava şartları raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice memleket amacıyla sağanak yağmur uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya bakarak İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağış beklenirken çekicilik sıcaklıklarında birkaç derecelik düşüş meydana ati. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yüksek sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağmur görülecek olan bölgelerde kıvılcım değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan kayıtlı açıklamada, “Yapılan son değerlendirmeler ve insiyak verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın şimal ve batısında gücük sürekli asuman curcunalı sağanakların yerel olarak akva olması beklendiğinden anide sel, feyezan, yıldırım, domestik meşbu yağışı ve yağmur çabucak kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir” ifadelerine düz verildi.

KARADENİZ’BIRLIKTE DE YAĞIŞ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre ise: Ülkemizin yıldız ve garp kesimlerinin modüler ve kayran düzlük çokça bulutlu, İç Ege (Denizli aut), İç Rum’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in çöz kesimleri, Ölçülü Karadeniz, Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının bağırsak kesimleri ile Kastamonu’nun ibik ilçelerinin yerel atılmak üzere boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı, sair yerlerin bir iki bulutlanmış ve küşade geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda evcil olarak akva olması bekleniyor.Share: