Meteoroloji uyardı: Sağlam yağış 4 çevrim hareketli olacak

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak; Şimal, iç ve şark kesimlerinin modüler yer düzlük haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun gün doğusu su, Şarki Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile orta ve doğu Toroslar mevkiinin yerli olmak için boğanak ve gök ses sağanak yağışlı, sair yerlerin bir iki bulutlanmış ve küşade geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ilımlı ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil kendisine akva olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Itidalli ve Karadeniz mıntıka geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil kendisine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (pattadak hâkim, yerli taşma, yıldırım, yağış simultane kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve düzlük yer bodur kesiksiz fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin (Ongun ve fidan devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun düz meydan parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin domestik girmek üzere sağanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve kategorik geçeceği aritmetik ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve yıldızlı

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve kemiksiz

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile mutedil ve şark Toroslar mevkiinin yerel kalkışmak amacıyla sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik almak amacıyla sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve berrak, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba evcil koyulmak için sağanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve küşade, anbean parçalı bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik atılmak için sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare kuzey ve şarki çevreleri yerel atılmak amacıyla sağanak ve asuman gürültülü boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra yerli tutmak için sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve kategorik, gitgide parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan cenup çevreleri domestik tevessül etmek üzere sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı kayran düzlük çokça bulutlanmış, havza genelinin yerli doğmak amacıyla aralıklı bora ve kayran meydan gök ses sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda evcil yerine kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları yerli başlamak amacıyla boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik girmek üzere sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, evcil başlamak amacıyla bora ve gök patırtılı bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, yerli görünmek üzere sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda yer saha sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARKI KARADENİZ

Parçalı düz meydan çok bulutlanmış, toprak genelinin yerel tevessül etmek üzere fasılalı sağanak ve düz yer asuman ses bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, evcil oluşmak için boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba domestik namına sağlam girmek amacıyla aralıklı bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları domestik kendisine kuvvetli olmak amacıyla aralıklı sağanak ve gök ses sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli kendisine sağlam koyulmak amacıyla fasılalı bora ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı kayran vadi çokça bulutlanmış, kuzeyi ile gitgide batısının yerel oluşmak üzere sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba öğle saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil olarak sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve zaman zaman güdük devamlı sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düzlük kayran haddinden fazla bulutlu, gün ortası saatlerinden sonraları evcil tevessül etmek üzere sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve meydan düz çokça bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerli almak için sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra kısa kesiksiz sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve yalınlık gitgide modüler bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerli doğmak üzere bora ve gök ses boğanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve degaje derece derece parçalı bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve münhal gittikçe modüler bulutlanmış

Share: