Mehmet Göker Okul Masraflarına Ilgi Çekti: “Ancak Gelirlinin Bu Rakamları Ödemesi Olabilir Değil”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, “Fiyatlara sunu ast seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, beslenme çantası; alışılagelen tıpkısı çanta dediğinizde değer, averaj 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve konusunda giyeceği gömleği koyduğunuz ahit güvenilmez; bin 500-2 bin teklik üzere fiyatlara ulaşabiliyor kim bu da bildirme ayak tabanı fiyat. Bu anlamda mahdut gelirlinin bu rakamları ödemesi türlü birlikte değil. Gerçekten çok yumruk durumdalar” dedi.

Mehmet Göker, 2022-2023 yetişek ve talim yılının başlamasına kısa bire bir müddet kaldığında, öğrencilerin kırtasiye ve ekol kıyafeti masrafları ZÜMRÜDÜANKA Selen Ajansı’na değerlendirdi. Göker, şunları söyledi:

“GELIŞIGÜZEL GÜN YARDIM TALEPLERİ ALIYORUZ”

“Mazi itibariyle beş altı refik, kırtasiye fiyatlarını durumunda soldurmak için ahzüita merkezine girdik. Amiyane alışılagelen, öyle begayet değil, fiyatlara genişlik alt seviyeden baktığımızda defteri, kalemi, boyası, cetveli, silgisi, beslenme çantası; alışılagelen ayrımsız çanta dediğinizde kıymet, averaj 500 TL’den başlıyor. Bunun yanına ayakkabısını, pantolonunu ve üstüne giyeceği gömleği koyduğunuz ant emniyetsiz; bin 500-2 bin liralık kabil fiyatlara ulaşabiliyor kim bu üstelik sunu aya karşılık. Bu anlamda daraç gelirlinin bu rakamları ödemesi mümkün bile değil.

Alelade çokça zor durumdalar. Ellerinden tutacak, nöbet gösterecek birine ihtiyaçları var. Değme bölüm telefonumuzdan bu yönde yardım talepleri alıyoruz. Benzeri an ilk dahi bu işe çözüm bulunması gerekiyor. Hükümeti de bu konuda tedarik üzere göreve davet ediyoruz.”Share: