Martir polis Kubilay Karaman’ın ismi parka verildi

Mardin’birlikte belde güvenliği kapsamında, 4 sene evvel vazifeli bulunduğu binanın çatısından düşerek martir olan polis memuru Kubilay Karaman’ın ismi, Erzurum’daki ayrımsız parka verildi.

Palandöken ilçesinin Yunus Emre Mahallesi’ndeki Şüheda Parkı’nın adı, törenle “Martir Kubilay Karaman Şehitler Parkı” yerine değiştirildi.

Vali Okay Memiş, törende, eksiksiz şehitlere Cenabıhak’tan yağmur dileyerek, “Cenabıhak şehitlerimize cebin mahcup etmesin. Onlara mahcup olmamak namına balaban hız ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Bilcümle asayiş güçlerimizi Allah korusun. Bu milleti Allah sürgit yaşatsın ve yüceltsin.” dedi.

Memiş, şehit Karaman’ın isminin, parka verilerek yaşatılmasında katkısı olanlara teşekkür etti.

Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Fevzi Çelik ise şehitlerin isimlerinin mahallelerde, sokaklarda ve yaşanılan bölgelerde anılmasının çokça mehabetli olduğunu anlattı.

Palandöken Belediye Reisi Muhammet Sunar birlikte şehitlerin ve ailelerinin herhangi bir ant başlarının tacı olduğunu, onlara olan minnettarlık borcunun ödenemeyeceğini vurguladı.

İl Inanma Müdürü Levent Tuncer bile vatanı, milleti ve bayrağı yüklenmek adına kanlarını hiçe sayan tüm şehitlere minnetlerini sundu.

Mevcut Şüheda Parkı’nın adının “Şehit Kubilay Karaman Şüheda Parkı” olarak değiştirildiğini rapor eden Tuncer, Karaman’ın isminin mal boyunca parkta ve gönüllerde yaşamasını diledi.

İl Müftüsü Atmaca Yıldırım’ın duasının ardından, şehidin annesi Ayten ve babası Vedat Karaman’ın dahi katılımıyla parkın açılışı yapıldı.

Share: