Mardin haberleri | Türkiye Deneyimsizlik STK’ları Platformu’nun Gailesiz Türkiye Forumu Mardin’de düzenlenecek

Türkiye Cahillik STK’ları Platformu yoluyla “Eskimemiş Iletişim Araçları Algısı” konusunun ele alınacağı Tüvana Türkiye Forumu Mardin’de gerçekleştirilecek.

Platformdan yapılan açıklamaya göre, 81 ilde hayata geçirilmesi planlanan Canlı Türkiye Forumu’nun üçüncüsü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gençlerin katılımıyla 29 Ekim’de yapılacak.

Mardin’de düzenlenecek forumda, Türkiye genelinde “Eskimemiş Medya Algısı” konusu konusunda gençlerle gerçekleştirilen soruşturma sonuçları, gene gençler tarafından çalıştayda ele alınacak.

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’tan gençlerin katılacağı Tendürüst Türkiye Forumu, 15 moderatör eşliğinde çalıştay yapılarak gerçekleştirilecek.

Her güzeşte gün kullanıcı kazanan eskimemiş medya mecraları ve hal önerilerine düzlük verilecek çalıştaydaki enformasyon oturumuna, İlim Ifşa Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan’ın da konuk olması bekleniyor. 2 bin başvurunun arkası sıra programa nida edilen 300 gencin çalıştay oturumunda oluşan düşün ve yorumları, enformasyon oturumunda konuklarla paylaşılacak ve mikrofon yeniden gençlere uzatılacak.

Geçtiğimiz aylarda Veli ve İç Anadolu bölgelerinde düzenlenen Güre Türkiye Forumu’nda, “Sınırlı Dışı Algısı” ve “Mülteci Algısı” konuları ele alınmıştı.

Forum, Türkiye’nin umum bölgelerinde tamamlandığında elde edilen bilgiler tabir haline getirilecek.

Share: