Malatya’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

30 Ağustos Galibiyet Bayramının 100. yıldönümü Malatya’da coşkuyla kutlandı.

Malatya’da Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk anıtına Malatya Valisi Hulusi Şahin, 2. Ordu Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ, ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından çelenk sunuldu. Vali Hulusi Delicesine, anıt haysiyet defterine, günün fehva ve önemini belirten alfabe kaleme aldı. Abide önündeki törenin peşi sıra Vali Delicesine, makamında askeri ve mülki erkanın tebriklerini kabul etti.

İnönü Caddesi’nde bitmeme eden merasim tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Hulusi Atmaca, 2. Ordu Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Şehremini Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Elan sonra askeri merasim birlikleri ve zırhlı araçlar geçiş yaptı.

Törende Kara Havacılık Bayram Komutanlığına sadık helikopterler birlikte pervaz gerçekleştirdi. Törene, Milliyetçi Cereyan Partisi (MHP) Malatya Mebus Mehmet Cesamet Fendoğlu, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İl Itimat Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Uyanık Komutanı Mümessil Miralay Ercan Altın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Baro Başkanı Av. Saygınlık Demez, Milli Yetişek İl Müdürü Hatice Özdemir ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. – MALATYA

Share: