Mahir bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

Erciyes Uluslararası Posta Derrace Yarışları Grand Prix Kapuzbaşı etabı ile devam etti. Istekli bisiklet takımları 113 km uzunluğundaki metanetli parkurda ayaklık çevirdi. Müsabakalar Grand Prix Develi etabı ile bitmeme edecek.

Kayseri Erciyes dünyanın dört bir yanından gelen aç sporcuların mücadelesine hayal olmaya devam ediyor. Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Çiftteker Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletli İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Arsıulusal Erciyes Kere Derrace Yarışları’nın ikinci gününde Grand Prix Kapuzbaşı etabı gerçekleşti.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayan müsabakalar, Yahyalı İlçesinde sona erdi. Çiftteker sporcuları 113 km uzunluğundaki parkurda pedal çevirdi. GP Kapuzbaşı etabında Türkiye apayrı girmek üzere Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Cenup Afrika gibi ülkelerden mevrut hevesli bisiklet takımları yarıştı.

Müsabakalar böylecene Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko birinci, Kazakistan’ın Almaty Çiftteker Takımı’ndan Daniil Marukhin ikinci, Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Team takımından Anatolii Budiak üçüncü oldu. Yeryüzü genç sporcu ödülünü ise Güney Afrika’nın Protouch Velespit Takımı’ndan Callum Ormiston elde etti. Kademe elde eden sporculara düzenlenen merasim ile madalya ve kupaları takdim edildi.

Erciyes Uluslararası Kat Bisiklet Yarışları Cumartesi haset Grand Prix Develi ve Münasebet günü Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. – KAYSERİ

Share: