Kütahya haberleri: Kütahya merkezli FETÖ operasyonunda 61 gözaltı

Kütahya merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) güncel yapılanmasına yönelik operasyonda 32’si karı 61 nahoş yakalandı.

İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele, Terörle Savaşım ve İstihbarat şubeleri ekipleri, Kütahya, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Manisa, Çanakkale, Isparta, Denizli, Nevşehir, Hakkari, Çorum ve Eskişehir’birlikte belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aramalarda 138 bin lira, 70 bin 585 dolar, 2 bin 520 ekü, 2 çeyrek altın, 2 altın bilezik, 101 cep telefonu, 30 tablet, 123 GÜMÜŞ kart, 5 bilgisayar ve 95 harici beyin ele geçirildi.

Ele geçirilen paraların kutu, ibret kitapları, Kur’an-ı Alicenap ve yardım kolilerinde mevcut çerezler ile gıda ürünlerinin içine gizlendiği belirlendi.

Hakkında yakalama kararı kâin ayrımsız teşkilat üyesi dahi dolaptaki hususi bölmede yakalandı.

Operasyonda, aralarında örgütün bakir Kütahya il imamı olduğu sav edilen M.K’nin bile bulunduğu 32’si karı 61 zanlı gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin, otomatik mal çekme makineleri yoluyla örgüte mesai yatırdığı de polis güçleri ekiplerince tayin edildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: