Kursiyerlerden gerekseme sahibi öğrencilere karne hediyesi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Umum Eğitimi Merkezi’nce aynı ilkokulda açılan kursa katılan kursiyerler, fahri yerine yaptıkları esvap ve kalemliklerle gerekseme sahibi öğrencileri sevindirecek.

Elbistan El Eğitimi Merkezi (HEM), Fatih İlkokulu’nda öğrenci velilerine müteveccih adına dikiş-al ve giyim kursu açtı. Dikiş-düzen ve giyimle ilişkin aldıkları nazari bilgileri pratiğe döken 30 kursiyer, dirayetli öğreticilerinin desteği ile patika sahibi olmanın adımlarını atmaya başladı. Deneyim kazanarak kendilerini geliştiren kursiyerler, ihtiyaç sahibi öğrencileri sevindirmeye karar verdi. Maddi durumu gür sıfır öğrenciler amacıyla kolları sıvayan kursiyerler, halk emeği göz nuru dökerek çul ve kalem kutusu kabilinden mahsulat hazırladılar. Kursiyerlerin hazırladıkları ürünler, gerekseme sahibi 92 öğrenciye karne hediyesi olarak ulaştırılacak.

Elbistan Milli Terbiye Müdürü Fatih Kilolu, Fatih İlkokulu’ndaki kursiyerlerle bire bir araya geldi. Kursiyerlerin iz öğrenmenin birlikte düşündürücü aynı içtimai etki projesine imza attığını vurgulayan Kısık, “Temel şefkatinin yeryüzü güzelce yansımasına şehadet ettik” dedi.

Çalışmada emeği sabık kursiyer ve çevrimli öğreticileri kutlayan Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yavaş, “Halk Eğitimi Merkezi’mizce açılan terzilik-alengir kursundaki kursiyerlerimiz, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yüzünü güldürmek üzere böyle ayrımsız çalışmaya imza atmış. Kursiyerlerimizin düzentileme ve çabaları ile üretilen üst ve kalemlikler, özenle paketlenerek 92 öğrencimize karne hediyesi namına verilecek. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze, ağırşak öğreticilerimize ve kursiyerlerimize teşekkürname ediyorum. Hepsinin eline ve emeğine sağlık. İmece usulüyle çok pir kıyafetler hazırlanmış. Meslek öğrenme gayesiyle geldikleri kursta, yardımlaşmanın ve dayanışmanın dahi hususi tıpkısı örneğini sergilediler.

Okul idaremize teslim edilen çıkarmak ve kalemlikler, dönem karnesini takanak 92 çocuğumuza karne hediyesi kendisine dağıtılacak” şeklinde konuştu.

Kursiyer kadınlar ise projede kayran almaktan kontekst mutlu olduklarını belirttiler. – KAHRAMANMARAŞ

Share: