Köyceğiz’de Anadan Görme Türk Okçuluğunu tanıtma çalışmaları sürüyor

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluk Federasyonu Mıntıka Hakemi Müberra Uçar fahri yerine Anadan Görme Türk Okçuluğunu enformasyon ve sevdirme çalışmalarına devam ediyor.

Bu güne kadar çok sayıda kişiye vasıl Müberra Uçan seçme hafta Köyceğiz Sınırlanmış Spor Salonu yakınında bu sporu hıfzetmek isteyenlere havari oluyor. Uçar, yine okullarda de öğrencilere bu sporu haberleşme isteğini yansıtmak üzere Köyceğiz İlçe Milli Terbiye Müdürü Soyluluk Karahan’a müzakere gerçekleştirdi. Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluk Federasyonu Toprak Hakemi Müberra Uçan’ı makamında akseptans fail İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan, Anadan Görme Türk Okçuluğunun bölgemizdeki geçmişi, bugünü ve geleceği karşı bire bir kol vukuf aldı.

Ziyareti değerlendiren İlçe Milli Terbiye Müdürü Kerem Karahan; “Geleneksel Türk Okçuluğuna istem vermiş Müberra Uçan’a büyük ziyaretlerinden hava teşekkürname ediyorum. Anadan Görme Türk Okçuluğunu yetiştirmek, kurumsallaştırmak, ati nesiller için sürdürülebilir kuzuluk vermek ve okullarımızda sevdirilmesi yönündeki çalışmaların gücük sürede ilişik öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi ile başlayacaktır. Çalışmalarımız sırasında bindi olacaklarını belirtmeleri bizleri fazlasıyla memnun etti. Öğrencilerimizi koca spor dallarının dışında, kültürümüzle da özdeşleşmiş sporlara yönlendirmek gerektiği inancındayım” diye önsezi ve düşüncelerini dile getirdi. – MUĞLA

Share: