Koronavirüs kabusu yeniden büyüyor! Aşıya mukavemetli Omicron varyantı ortaya imdi

Dünya üzerinde 6 milyondan fazla insanın ölümüne faktör olan koronavirüs salgınıyla ilişik endişe mucit bire bir açıklama geldi.

ÖNGÖRÜLER AKILLICASINA ÇIKMAYA BAŞLADI

İngiliz Ulusal Afiyet Hizmetleri (NHS) yetkilileri aktüel güneş tacı salgınını verilerini halkoyu ile paylaşırken, Covid-19’un yer haddinden fazla mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantıyla ilişik kâh öngörülerin doğru çıkmaya başladığını duyurdu.

SON BİR HAFTADA YÜZDELIK 14 ARTIŞ

İngiliz Daily Yakın gazetesinde vadi düz haberde uzmanlar serencam bir haftada koronavirüs vakalarının yüzde 14 çoğalma gösterdiğini duyurdu. Özellikle daha evvel koronaya yakalanmayla oluşan bağışıklığa ve aşıya cebin mukavim olan Omicron varyantıyla birlikte vakaların arttığı belirtildi. Yetkililer, “Eskimemiş Covid-19 dalgası bu kış esenlik sistemini bozabilir ve yıkıcı benzeri dalganın başlangıcına şahit oluyor olabiliriz” dedi.

“YAZ DALGASINDAN SONRALARI İLK BALABAN SIÇRAMA”

Yetkililer, aşılara mukavemetli Omicron varyantının gösterişli aynı sorun yaratabileceğini aktardı. 17 Ilkgüz ile biten haftanın verilerini paylaşan yetkililer, “Kısaca 1.1 kişinin Covid-19 testi zait çıktı. Bu Temmuz ayının ortasındaki yaz dalgasından sonralari evvel nazik sıçrama” dedi. Öte yandan Covid-19 testi sayısında üstelik düşüş olduğuna özen çekerek vakaların artabileceği üstelik aktarıldı.

“İNSANLAR HASTALANDIĞINI ANLAMIYOR”

Covid-19 platformu ZOE uygulamasının kurucu ortaklarından Profesör Tim Spector, “Şu zaman eskimemiş tıpkı dalganın başlangıcı içindeyiz gibi görünüyor. Bu yol, buğulu insanların aynı geçmiş dalgadan daha er etkileneceğini ve hastalanacağını öngörüyoruz” dedi. Spector, “Bir Nice adam halen hükümetin rehberindeki semptomlara bakıyor kim bunlar yanlış. Şu dakika Covid-19’un üçte ikisi boğaz ağrısıyla başlıyor. Yüksek acı ve gösterge kaybı çıktı eşsiz ve bu sebeple yaşılar Covid-19’a yakalandıklarını düşünmüyor” yorumunu yaptı. Derbent ağrısı güçlü kişilerin bu sebeple imtihan olmadığı üstelik belirtildi.Share: