Konya malumat | Adilcevaz’da Selçuki ve Osmanlı dönemine ilgilendiren camiler ışıklandırıldı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde Selçuki döneminde mensur edilen Ulu Cami ile Osmanlı dönemine ilgili Zal Ciddi Cami ışıklandırıldı.

Adilcevaz Kaymakamlığı ve ilçe belediyesinin çalışmaları sonucu ışıklandırılan tarihi iki cami, Van Gölü kıyısında iyice dekor oluşturdu.

Kaymakam İsmail Çipo, yaptığı açıklamada, bu sene Selçuki ve Osmanlı’ya bakım eden Adilcevaz Kalesi’ni ışıklandırarak kaymakamlık turizmine katkı sağladıklarını anımsattı.

Belediye ile atalar mirası Ulu ve Zal Kâmil camilerinin de ışıklandırmasını tamamladıklarını tamlayan Demir, “Akşam saatlerinde ilçemizden güzeşte araçlar koca bire bir manzara eşliğinde yolculuk ediyor. Bu eserleri koruyup beklemek bizim genişlik balaban görevimiz. Emeği geçen Vangölü Ruh Tevzi ZIYAN ETMEK ekibine ve herkese teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise sahil önünde aydınlatması tamamlanan camilerin iyicene tıpkı görüntüye kavuştuğunu belirtti.

Gürsoy, “İki camimiz bile ibadete münhal. Akşamları ilçemizden sabık yolcular burada durarak hem ibadetlerini yerine getiriyor hem üstelik istirahat fırsatı buluyor. Kaymakamımıza ve VEDAŞ ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: