Kontrolden çıkan otomobil bariyere ok üzere saplandı: 1’i kısık 2 çorlu

Kontrolden çıkan araba bariyere ok kadar saplandı: 1’i ciddi 2 yaralı

MANİSA – Manisa’nın Kula ilçesinde ezgi halindeyken kontrolden çıkan araba bariyerlere ok gibi saplandı. Otomobilin tıpkısı eliyle girip özge tarafından çıkan bariyer kazanın boyutunu gözler önüne sererken, otomobildeki 1’i alçak 2 yaşama dahi yaralandı.

Kaza saat 00.10 sıralarında İzmir- Ankara D300 karayolu Ortaköy kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak Uşak’tan İzmir istikametine reviş halinde olan Ali Karacaidaresindeki 45 RA 1155 plakalı otomobil, sürücüsünün kontrolünden bundan sonra. Karayolunda savrulan makine, yolun sağlıklı tarafında mevcut bariyerlere çarparak durabildi. Kazanın şiddetiyle otomobilin bir marifetiyle girip ayrıksı yoluyla çıkan bariyerler, kazanın boyutunu de gözler önüne sererken, otomobilde bulaşıcı namına bulunan Ongun Akıncı yaralandı, Mehmet Savran ise okkalı yaralandı. Kazayı görenlerin ihbar etmesi üzerine görüngü adına afiyet, itfaiye, güllabi ve polis ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri görüngü yerinde yapılan yaralılar, ambulanslarla Kula Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının gür olduğu öğrenilirken, ati muayene ve tedavileri için Salihli Şevket Hastanesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan ilçe sebebiyle İzmir-Ankara D300 karayolunun İzmir istikametinde trafik tıpkı müddet yegâne şeritten kontrollü yerine sağlandı. Kazaya müdahil araçların yoldan kaldırılması ile gidiş geliş alışılagelen seyrine döndü.

Kaza ile ait sormaca başlatıldı.

Share: