Konak’ta Kullanılmayan Yapı Yıkıldı

Konak Belediyesi Vukuf İşleri Müdürlüğü’ne sınırlı katabolizma ekipleri, Halilrıfatpaşa Caddesi üstünde kâin, vatandaşın fert ve mülk güvenliği ile sağlığını yıldırma eden kullanılmayan binayı yıktı.

Mahalle sakinlerinin, 249 çıkmaz girişindeki kalıntı halindeki binanın od oluşturduğuna müteveccih şikayetleri dikkate alınarak muamele başlatıldı. Çatı Arama ve Haber İşleri müdürlüklerinin koordineli çalışması ve şehremaneti encümeni kararıyla yıkımı yapılan binanın çevresi amacıyla oluşturduğu nâr ağız ağıza ortadan kalktı.

VATANDAŞLAR İLGİYLE İZLEDİ

Kapı ve pencereleri olmadığı amacıyla binaya kimliği belgisiz kişilerin girip çıkması sonucu güvenlik tehdidi oluşturan, içerisine atılan çöplerden muhit koku bilgisiz ve insan sağlığı amacıyla nâr yaratan iki katlı yapı, Selen İşleri Müdürlüğü’ne vabeste yıkım ekiplerinin özenli çalışmasıyla saatler içerisinde yıkıldı. Evvel çatı çevresinde düzenlilik önlemleri kayran ekipler, kepçe yardımıyla binanın yıkımını yarken çevreye toz yayılmasını engel olmak için katabolizma boyunca arazözle sulama yaptı. Yıkım sebebiyle sâdır moloz ise müstacelen belediyenin moloz döküm alanına taşındı. Vatandaşların bile candan izlem ettiği çalışmanın böylecene ortaya akman aynı fon çıkarken mahalle sakinleri dahi rahat aynı soluk aldı.Share: