Kocaeli yerli haberleri… Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli foto

Kocaeli’dahi gerçekleşen tıpkısı etkinlikte İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar bire bir foto bergüzar edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı evvel çeken cebe arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri dördül, hassas anlara tayf oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu birlikte katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Keder eliyle Veysal Tipioğlu’na dürü edilen çerçeveletilmiş ışık duygun anlara hayal oldu. Veysal Tipioğlu’nun Halas Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda savaş eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı namına dürü edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’dahi Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha önce bayrağı çeken ekibin içerisinde yer aldığı öğrenildi.

“Böyle tıpkısı dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkı misil daha alım duydum”

Haddinden Fazla duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çokça mutlu edip çokça manalı tıpkısı fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum. Muazzez Türk milletinin bilcümle ailelerinin fertlerinde vatan, ulus, simge ve kahramanlık türküleri tüter. Vatan, millet, alem için tanıklık şerbetini içen aslanların olduğu tıpkı ülkenin evlatlarıyız. Hangi mutlu kim hakeza benzeri milletin evladı olduğuma, bir kat henüz hava duydum. Kanlarıyla aziz bayrağımızı bayrak yapan, topraklarımızı yurt işleyen ermiş şehitlerimizi aynı kat elan huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin rastgele zamandan henüz çok birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi istekle beraber namına ülkeye, millete, bayrağa gitmek gerekliliğini anlatım ediyorum. Kocaeli Güvenlik Müdürlüğü de bu düsturlarla muhterem Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, birey, mülk ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan sakır sakır aziz Kocaelililerin emrindedir. Hakeza ayrımsız dedenin bile torunu, evladı olmaktan tıpkısı posta daha alım duydum. Bilcümle şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: