Kişmiri yollarında durum

Kişmiri yollarının imal, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kırıcı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün posta durumu bültenine göre, Ankara Yer Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamir çalışması cihetiyle bu yönde muvasala çokluk kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Batı ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-onarım çalışması dolayısıyla İstanbul yönü salim şerit trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım tamir çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar dolayısıyla yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla çevirici trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım mekân yolundan bitmeme ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, tamirat ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde kere tevsi çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları zımnında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

Share: