Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan ilçe ve konuk toprak stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Ilkgüz 2022 Perşembe günü CHP Kırşehir milletvekili Dayanabilen İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Canlı ve İYİ Öğür İl Başkanı Müfit Göçen ile birlikte ilçe stantlarını ve konuk illerin stantlarını görüşme ederek Ahilik Haftasını kutladı, düşünce alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, birlikte olma ve tesanüt anlayışının ilimizden parçalanmamış ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bilcümle alay malay yeryüzü bereketli şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kuruluş Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok yerinde örgütlenen bugünkü çağcıl anlamıyla sendikaların da temel ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında bir nice medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihî ve kültürel namına hangi kadar önemli tıpkı kayran olduğunun altını benzeri defa daha kalın çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve zımnında de Kırşehir’imizi hem sıkı ortamında hem bile ev dışında enformasyon noktasında balaban fırsat yakalamış durumdayız.

Cömertlik haftası kapsamında icap ilimizden gerekse bile Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Aydın, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir üzere illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında tesanüt sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: