Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Çanakkale’de Planlı İl Belediye Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ocak sahipliğinde düzenlenen İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki tesanüt ve aksiyon birliğini arttırmanın yanı sıra deneyim paylaşımlarında yatmak amacı ile sınırlı aralıklar ile planlı İl Belediye Başkanları Toplantısı, 30 Ilkgüz 2022 Cuma Namazı günü Şehitler Abidesi’nde planlı Çelenk Bildirme töreni ile başladı.

Şüheda Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na verilen çelengin arkası sıra ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun birlikte bulunduğu Belediye Başkanlarını Çanakkale’bile ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının sükse ile geçmesini rica etti.

Abidede planlı törenin peşi sıra Şehremaneti Başkanları, Şüheda Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şehitler Abidesi’nde planlı programın arkası sıra Alçıtepe’üstelik vatandaşlar ile kardeşçe eden Rüesa, ardından 57. Alay ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Uray Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın ardından CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Takatli Ümit Ural, CHP Hat İlçe Başkanı Süleyman Ferda ile devlet ve ilçe yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Uray Başkanları, edimsel konulara ilgilendiren değerlendirmede bulundu.

İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı programının geçmiş haset, Taihi Kıyı Hanı, Çarşı Caddesi ve Aynalı Çarşı gezileri ile sona erdi.

Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Belediye Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Şehremaneti Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu görüşme ederek görüş alış verişinde bulunduk.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun sağgörü projelerinden birisi olan Boztram Raylı Sistem ile ilişik bilgiler alarak Kırşehir’üstelik yapmayı planladığımız ve tafsilatlı vadede müstehase odaklı araçları devre dışı bırakacak olan hafif raylı sistem projesiyle ilişik düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Içici Uray Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile dahi buluşarak dostane ika fırsatı bulduk.

Çanakkake’bile İl Şehremaneti Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilişkin düşünce alış verişinde bulunduk. Halkımız için bakir projeler üretmeye bitmeme edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’de gerçekleşen Türe Kurultayı’nın kente benzeri armağanı olan ve üstünde sima plakaları kâin Hak Heykeli’ni; Tolerans Parkı’nı, Hayrettin Kişmiri Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı ülfet ettik. Truva Atı heykeli önünde da andaç fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri üzere Çanakkale Uray Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a cemi Kırşehirli hemşehrilerimiz hesabına teşekkür ediyorum.”

Share: