Kırşehir Belediyesinin 11 personeli işten çıkardığı iddiası

DÜRÜST Öğür Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Belediyesinde 11 personelin işten çıkarıldığını belirterek, karara reaksiyon gösterdi.

Ünsal, yaptığı mukayyet açıklamada, “Kırşehir Belediyesinin murafaa kararıyla 3 nöbet işlerine geri dönmelerine rağmen, 11 personeli 4. nöbet işten çıkarılmalarını şiddetle kınıyorum. Herhangi Bir fırsatta adalet adil bahsedenlere buradan sesleniyorum. Bu zulmü durdurun.” ifadelerini kullandı.

Ödenen tazminatlarla belediyenin amme zararına uğratıldığını savunan Ünsal, şunları kaydetti:

“Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu ve ona bağlı müdürler, Kırşehir’e hizmet yarışına iletilmek yerine personeline gadir, mobbing ve ruhsal yüklülük etme sırasına gitmiş durumdalar. Kırşehir halkı sizden hizmet bekliyor. Hatırlarsanız, Selahattin Ekicioğlu seçimden ilk düz kayran gezip kimsenin ekmeği ile oynamayacakları üstüne dürüstlük, haysiyet, mesabe sözü vermişlerdi hassaten Umumi Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ‘Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız hiçbir belediyede, belediye reisi nahak yere benzeri işçinin işine akıbet verirse ati beni bulacak’ demişti. Sayın Ekicioğlu nerede bu sözünüz?”

Ünsal, Ekicioğlu’na işten çıkarılan personeli yeniden işe alması çağrısında bulundu.

Share: