‘Kilit kavşak’ta çetin tonajlı komütatör denetimi

ULAŞIMDA 43 ilin intikal noktasında kâin ve ‘kilit kavşak’ kendisine adlandırılan Kırıkkale’de; TIR, kamyon ve yolcu otobüsleri denetlendi. Trafik kurallarını ihlal eden şoförlere ise yönetsel para cezası uygulandı.

Gaziantep ve Mardin’de meydana gelen kazaların arkası sıra ulaşımda ‘kilit kavşak’ olan Kırıkkale’de, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda TIR, kamyon ve eğreti otobüslerine yönelik denetim yapıldı. Mıntıka Trafik Fal Idarehane Müdürlüğü ekipleri, rutin ustalık, tetebbu ve sigorta kontrollerinin peşi sıra araçların korse durumunu ve takograf çıktılarını inceledi. Ekipler, denetimler sırasında yordam limitini aşan 2 TIR ile 1 yakıt tankeri şoförüne, reflektörü namevcut TIR’ın şoförüne, güvenlik kemerini arkadan taktığı ve hararet tüpü bulundurmadığı tayin edilen kamyon şoförüne idari para cezası uyguladı.

Denetime giren TIR şoförü Yanardağ Yılmayan ile otobüs şoförü Ramazan Özgörke, gidiş geliş kurallarına uyduklarını, kazaların önlenmesini noktasında bile denetimlerin kebir olduğunu belirtti.Share: