Kilis’te eşini darbederek ölümüne bozukluk olan kişinin yargılanmasına devam edildi

Kilis’te eşini darbederek ölümüne hastalık olduğu gerekçesiyle tutuklanan sanık Mahmut Muhammed Özyer’in yargılanmasına bitmeme edildi.

Kilis Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya, hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı, ata Ahmet, anne Kezban Çetin, Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile hakkında “eşe cebin bilerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet arzu edilen mevkuf maznun Özyer ve avukatı katıldı.

Sanık Özyer, geçmiş beyanlarını yine ettiğini, mütalaayı kabul etmediğini belirtti.

Sanık avukatı, mütalaada sadece sanığın aleyhine olan hususların değerlendirildiğini öne sürerek argüman makamının mütalaasına katılmadığını aktardı, müvekkilinin tahliyesini murat etti.

Maktulün yakınları, aleyhlerine olan beyanları kabul etmediklerini tabir ederek sanığın sunma yoğun şekilde cezalandırılmasını istedi.

Hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı de önceki beyanlarını gine ettiklerini, eylemin canavarcasına ruh ve eziyet çektirerek gerçekleştirildiği kanaatinde olduklarını, bu sebeple sanığın yeryüzü aheste şekilde cezalandırılması gerektiği değerlendirilmesinde bulundu.

Olay gecesi eve revan sanığın halası G.Ö, tanık kendisine dinlendi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve tarafların mütalaaya karşı savunmalarını alıştırmak üzere tıpkı sonraki celseye kadar süre verilmesine karar vererek duruşmayı 18 Ilk Teşrin’e erteledi.

Olay

Kilis’te Miralay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi’nde ikamet fail Mahmut Muhammed Özyer, 13 Ekim 2021’de eşi Fatime Gül Özyer’i darbetmişti. Komşuların ihbarı üstüne gelen sağlık ekiplerince Kilis Celal Hastanesi’ne kaldırılan ve buradaki müdahalenin peşi sıra Gaziantep’teki özel benzeri hastaneye sevk edilen Özyer kurtarılamamıştı.

Zanlı Mahmut Muhammed Özyer tutuklanmıştı.

Share: