Kilis haberi: Kilis’te 10 yıl evvel asıl, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilgili davaya devam edildi

Kilis’te yaklaşık 10 yıl önceki temel, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilişik davada, haklarında sunulan aklanma kararları Yargıtay tarafından bozulan gelinin babası, annesi ve 3 kardeşinin yargılanmasına devam edildi.

Kilis Alçak Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmada, vakfedilmiş sanıklar ağababa Abdullah A. ve oğlu Mehmet Fatih A. ile avukatı, Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı düzlük aldı. Maktullerin yakınlarının avukatı üstelik duruşmaya Curcunalı ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla katıldı.

Maktullerin yakınlarının avukatı, tutuksuz yerine yargılanan sanıkların da tutuklanmasını arzu etti.

Tutuklu sanıklar, suçlamaları akseptans etmeyerek tahliyelerini istedi.

Sanıkların avukatı de tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, yarım hususların giderilmesine, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

İstanbul’birlikte canlı Emine Düzkaya, 3 Mart 2012’de Gaziantep’e gelip oğluyla gelinlerinin ailesinin evine giderek, dernek tarihi ve sair hazırlıklarla ilgilendiren görüşmüş, ardından evden ayrılan 3 kişiden ayrımsız daha selen alınamayınca yakınları kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Kilis’e mecbur Deliçay Köyü yakınlarındaki Afrin Çayı Köprüsü civarında 22 Nisan 2012’de piknik eden vatandaşların ayırt etmesiyle Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Hırslı Özoğlu’nun toprağa batak cesetleri bulunmuştu.

Cesetlerin çıkmasının arkası sıra gelinin ailesi, Suriye’ye kaçmış, elan sonradan yurda mevrut ve yargılanan sanıklar karşı beraat kararı verilmişti. Yargıtay’ın yeterli araştırı yapılmadığı için bozduğu dosyada, Kilis Yoğun Ceza Mahkemesince istek edilen etraflı HTS raporunda bazı sanıkların fenomen günü, olay yerinde olduklarının belirlenmesi konusunda 2 maznun hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.???????

Share: