Kemer belediyesi Eylül kocaoğlan divan toplantısı yapıldı

Antalya Kemer Belediyesi Eylül ayı divan toplantısı, Kemer Şehremini Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Tümsekli Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Derinti Salonunda yapılan meclis toplantısına, divan üyeleri Melik Tuncer ve Bonkör Özdemir katılmadı. Derinti öncesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Bilimi Kurs müdürü Suat Göv, kurulduğu günden bu yana kurs merkezinde elde edilen başarılarla ilgilendiren aynı yemek gerçekleştirdi. Kısa aynı müşavere eden Belediye Başkanı Topaloğlu, okulların açıldığını hatırlatarak, bu sene bin 860 lise öğrencisini uray olarak taşımasını yapacaklarını söyledi.

Komutan Topaloğlu, ortaöğretim öğrencilerinin taşınmasıyla ilgili ihalenin yapıldığını anlatarak, “KDV dahil 22 milyon 341 bin liraya karşılama ediyor. Bu parayı Tümsekli Belediyesi kendisine biz vereceğiz. Divan üyelerimize desteklerinden belde teşekkürname ediyorum. Anaokulu ve ilkokulların kırtasiyeleri verildi. Burs ahzetmek isteyen darülfünun öğrencileri da kayıtlarını yaptırmaya devam ediyor. Değme kamer hesaplarına 700 teklik servet yatıracağız” dedi.

İmar planlarıyla ilgilide izah özne Komutan Topaloğlu, “Tekirova mahallemizin imar planları eli kulağında. Tapuya katılmak üzere. Beldibi mahallesinin 18/1 bölümü uygulandı. Antalya Büyükşehir Belediyesinde encümende görüşülecek. Kuzdere mahallesinde mamure planları bitti. Cümle internet üzerinden tapularını alabilir. Çıralı’nın bayındırlık planları ise Kasaba ve Kentçilik Bakanlığında bekliyor. Çamyuva sınırlı ahzüita yeri bitmek amacıyla. Hayıtlıgöl mevkisindeki dere ıslahat çalışmaları tamamlanmak amacıyla. Tekirova Cumayeri mevkisindeki öz ıslahat çalışmalarına bile başladık” diyerek konuştu.

Toplantıda, Tümsekli Belediyesi Polis Memurlarına verilecek çok iş ücretinin belirlenmesi konusu görüşülerek, rey birliği ile kabul edildi ve bin 80 liralık adına belirlendi.

2022 yılı YKS sınavlarında erdemli sükse göstererek dereceye giren Tümsekli Üzüntülü Bili Lisesi öğrencileri ile Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda eğitim gören öğrencilere 5393 çevrilmiş Uray Kanununun 14/b maddesi gereğince rey birliğince armağan verilmesi kabul edildi. Belediye Katışıksızlık İşleri Müdürlüğünde kullanılmak için 3 tekerli, benzinli, kabinli, kasalı 1 adet motosiklet satın alınması ve T cetveline işlenmesi konusunun görüşülerek fikir birliği kabul edildi. Toplantıda, 2022 yılı Gelir Tarifesindeki gâh gelir kalemlerinde mübayenet yapılması ile ait alınan Tasrif ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

2022 Mali yılı ilişik bütçe tasarısı ile ait alınan Tasrif ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesinin görüş birliği ile akseptans edildiği toplantıda, Ovacık Mahallesi Rustik Yerleşik Kayran ve Civarı Sınırı çalışmalarına anne “Müteferrik Yerleşim” tespitinin görüşülmesi rey birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edildi.

Çamyuva (Kuzdere Mah.) Mahallesi 509 cezire 1 parsel (Toplumsal Bünye Alanı) ve 510 ada 9 parsel (Hane Alanı) Şehremaneti hissesi ile can hissesi takasına ilgilendiren alınan mamure komisyonu ile cazibe ve bütçe komisyonu raporlarının görüşülmesi rey birliği ile akseptans edildi.

Kemer sınırları içerisinde buz hokeyi tesisi yapılması konusu ile ilişik alınan İmar Komisyonu ve Turizm Komisyonu raporlarının görüşülmesi oy birliği ile kabul edilirken, Hars ve Turizm Bakanlığının 04.07.2022 güneş ve 2624567 basit yazıları ile Çamyuva Mah. 227 ada 7,8 ve 9 parsellerin tasrif değişikliğine asıl hava görüşü talebinin görüşülmesi fikir birliği ile İmar Komisyonu’na irsal edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kemer Belediyesi ortada “Ortak Hizmet Projesi ve İş birliği Munzam Protokolü” imzalanması üzere Belediye Reisi Necati Topaloğlu’na mezuniyet verilmesi görüş birliği ile kabul edildi. Mecliste ayrıca karate sporcunda birçok adım alan ve başarıdan başarıya koşan milli sporcu Merabi Surmanidze’nin kazandığı şampiyonluk madalyasını Başkan Topaloğlu taktı.

Meclise sunulan önergelerde ise şu kararlar alındı:

İlk ve ortaokul öğrencilerinin D-400 karayolunun üstünden ast kısmına büyüklüğünde şehremaneti aracılığıyla taşınması oy birliği ile akseptans edilerek, transfer ücreti 50 lira kendisine belirlendi. Kullanılmamış kurulan İklim Değişikliği ve Liyakatsiz Atık Müdürlüğünün yürürlüğe girmesi mevzulu önerge oy birliği ile kabul edildi. Tümsekli İdmanyurdu Spor Kulübü Derneği’nin ihtiyaçları için 30 bin lira destek verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Kuzdere mahallesinde şehremaneti eliyle toplumsal bölük projesi yapılmasıyla ilişkin önerge rey birliği ile Çekim ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na atıf edildi. Sanayi yolu üstünde lavabo, elektrik direği üzere eksikliklerin tamamlanması ile ilgilendiren önerge düşünce çokluğu ile Çekim ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na irsal edildi.

Kararlar sonrası benzeri ahir meclis toplantısı ise 5 Ekim Çarşamba günü saat 14.00 namına belirlendi. – ANTALYA

Share: